З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Петро ПОРОШЕНКО ухвалив Закон України «Про ліцензування видів господарської діяльності»

  • 26 березня 2015
  • 44

Президент України Петро ПОРОШЕНКО підписав Закон України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02.03.2015 № 222-VIII

Мета Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02.03.2015 № 222-VIII — зорганізувати суспільні відносини у сфері ліцензування видів господарської діяльності, визначити виключний перелік видів господарської діяльності, які підлягають ліцензуванню, встановити єдиний порядок їх ліцензування, забезпечити відповідний контроль у сфері ліцензування та ввести відповідальність за порушення законодавства у цій сфері.

Стосовно сфери охорони здоров’я ліцензуванню підлягають такі види господарської діяльності:

  • виробництво лікарських засобів, оптова та роздрібна торгівля лікарськими засобами, імпорт лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) — з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про лікарські засоби» від 04.04.1996 № 123/96-ВР;
  • медична практика;
  • діяльність банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим Міністерством охорони здоров'я України.

Новий закон допоможе спростити порядок отамання ліцензії та зменшити кількість видів господарчої діяльності, що підлягають ліцензуванню. Це поліпшить рейтинг України за класифікацією Світового банку через утворення сприятливіших умов розвитку підприємництва та зростання інвестиційної привабливості держави.

«Прийняття цього Закону є дуже важливим для бізнесу та для економіки України в цілому. Закон суттєво обмежить можливості для корупції у сфері ліцензування, сприятиме підвищенню позицій України у міжнародних рейтингах, а також стимулюватиме розвиток підприємництва та надходження інвестицій в економіку», — зауважив Дмитро ШИМКІВ, Заступник Глави Адміністрації Президента, секретар Національної ради реформ.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно