Антибіотики за електронним рецептом: яких ліків і територій це не стосується

20 липня 2022
1889
Середній бал: 5 із 5

КМУ ухвалив зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), що дозволяють відпускати антибактеріальні лікарські засоби за власні кошти пацієнта за електронним рецептом. Так МОЗ планує розв'язати проблему неконтрольованого відпуску та нераціонального вживання рецептурних лікарських засобів

Антибіотики за електронним рецептом: яких ліків і територій це не стосується

Як повідомляє МОЗ, нововведення впроваджуватимуть поступово в межах перехідного періоду у медичних закладах, що працюють з електронною системою охорони здоровʼя (ЕСОЗ). Якщо заклад охорони здоровʼя, до якого звернувся пацієнт, не підключений до ЕСОЗ, лікар може виписати паперовий рецепт.

Як зареєструватися і почати працювати в ЕСОЗ

«Фармацевт зможе відпустити антибіотик в аптеці у три способи: за електронним рецептом (якщо аптека підключена до ЕСОЗ), за паперовим рецептом та інформаційною довідкою, яка на перехідному періоді буде прирівняна до офіційного документа. Пацієнт зможе придбати антибіотик за рецептом у будь-якій аптеці. Для цього достатньо предʼявити аптечному працівнику довідку чи паперовий рецепт. Реалізація цього рішення є одним із кроків у протидії глобальній проблемі антибіотикорезистентності, а також дозволить відстежувати дані про призначення та обʼєми використання антибіотиків в Україні», — пояснив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.  

✎ Такий алгоритм не стосується аптек із затвердженого Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій переліку, що знаходяться в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації. Ці аптеки тимчасово на період дії воєнного стану зможуть  відпускати пацієнтам рецептурні антибактеріальні лікарські засоби без рецепта лікаря.

Антибактеріальні препарати продовжать відпускати без рецепта у зоні ведення бойових дій та на тимчасово окупованих територіях. А військові адміністрації, підрозділи Збройних сил, волонтерські та благодійні організації мають змогу без рецепта закуповувати рецептурні ліки для потреб воєнного часу в суб'єктів, що мають ліцензію на провадження господарської діяльності з виробництва, оптової торгівлі лікарськими засобами.

Раніше МОЗ пояснило, як медзакладам підготуватися до впровадження електронних рецептів на антибіотики.

За матеріалами сайту МОЗ

logo