Ляшко розповів, що відомо про надання медичної допомоги в окупації

26 липня 2022
1968
Середній бал: 5 із 5

Від початку повномасштабного вторгнення країна-окупант постійно порушує норми та конвенції міжнародного права і не дає змоги оцінити стан надання медичної допомоги пораненим полоненим українцям та тим, хто перебуває в окупації

Ляшко розповів, що відомо про надання медичної допомоги в окупації

На зустрічі з представниками Міжнародного комітету Червоного Хреста міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що МОЗ продовжує звертатися до міжнародних організацій з проханнями:

  • перевірити, як окупанти забезпечують право на медичну допомогу для українських полонених та громадян на тимчасово окупованих територіях
  • сприяти в організації гуманітарних коридорів для доставки лікарських засобів

Платні послуги в КНП: нові правила

«Як міністр охорони здоров'я вже неодноразово звертався до різних міжнародних гуманітарних організацій із закликом втрутитися та допомогти нам в організації гуманітарних коридорів для забезпечення необхідними медикаментами наших громадян, які наразі перебувають на територіях, де росія намагається встановити окупаційний режим. Збереження людського життя та здоров'я є пріоритетом для міністерства. Для нас дуже важливо знати та розуміти, чи надається і як медична допомога нашим громадянам, у т.ч. й полоненим, в окупації»,  — сказав міністр.

Ляшко наголосив, що росіяни блокують намагання українського уряду передати на непіконтрольні Україні території лікарські засоби. Тож важливо щонайшвидше організувати туди доставку лікзасобів та препаратів, щоб лікарі мали змогу надавати допомогу, а населення могло отримувати потрібні препарати. 

У межах зустрічі обговорили співпрацю щодо відновлення психічного здоров’я українців та у сфері реабілітації.

Раніше МОЗ та ВООЗ запустили кампанію «Дякуємо серцем», присвячену українським медикам.

За матеріалами сайту МОЗ

logo