З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Зміни в законодавстві про охорону здоров'я за березень

  • 23 березня 2015
  • 30

Набрали чинності деякі нормативні акти, які регулюють діяльність сфери охорони здоров’я

1. 13 березня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» від 02.03.2015 № 217-VIII.

Закон передбачає додаткові видатки загального фонду державного бюджету Міністерству охорони здоров'я на забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру вартістю близько 400 мільйонів гривень (гемодіаліз, придбання цифрових мамографів, ультразвукових діагностичних приладів вітчизняного виробництва, лікування дитячої онкології).

2. 13 березня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» від 02.03.2015 № 212-VIII.

Зміни встановлюють, що до видатків, які здійснюються з бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, районних бюджетів, бюджетів об'єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, належать видатки на:

  • первинну медико-санітарну, амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну допомогу (лікарні широкого профілю, спеціалізовані медико-санітарні частини, пологові будинки, поліклініки і амбулаторії, загальні стоматологічні поліклініки, а також дільничні лікарні, медичні амбулаторії, фельдшерсько-акушерські та фельдшерські пункти, центри первинної медичної (медико-санітарної) допомоги);
  • інші державні програми медичної та санітарної допомоги (територіальні медичні об'єднання, центри медичної статистики, автопідприємства санітарного транспорту, інші програми та заходи).

3. 17 березня 2015 року набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров'я України «Про затвердження Порядку транспортування вагітних, роділь та породіль в Україні» від 06.02.2015 № 51.

Порядок врегульовує відносини між медичними установами, що надають акушерсько-гінекологічну медичну допомогу, та пацієнтами (вагітними, роділлями та породіллями).

 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно