З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Порядок надання одноразової адресної грошової допомоги випускникам ВНЗ медичного та фармацевтичного профілю

  • 19 березня 2015
  • 115

МОЗ надало роз’яснення щодо виплати одноразової адресної грошової допомоги у п’ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати випускникам вищих навчальних закладів, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями медичного та фармацевтичного профілю

Міністерство охорони здоров’я України у листі від 27.01.2015 № 10.02.11/Д-208/857-зв роз’яснило, як випускникам вищих навчальних закладів, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями медичного та фармацевтичного профілю, отримати одноразову адресну грошову допомогу у п’ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати.

Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 11.05.2011 № 524 випускникам вищих навчальних закладів, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями медичного та фармацевтичного профілю, передбачено надання одноразової адресної грошової допомоги у п’ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати у порядку, затвердженому МОЗ України за погодженням з Мінфіном України.

Порядок надання одноразової адресної грошової допомоги випускникам вищих навчальних закладів, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями медичного та фармацевтичного профілів, затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку надання одноразової адресної грошової допомоги випускникам вищих навчальних закладів, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями медичного та фармацевтичного профілів» від 28.05.2012 № 390 (далі — Порядок № 390).

Відповідно до пункту 1 Порядку № 390 одноразова адресна грошова допомога надається випускникам денної форми навчання, якщо вони:

  • навчались за державним замовленням у вищих навчальних закладах I–IV рівнів акредитації державної та комунальної форм власності незалежно від підпорядкування;
  • здобули освіту за напрямами і спеціальностями медичного і фармацевтичного профілів;
  • уклали у поточному році на строк не менше як три роки договір про роботу.

Пунктами 1.1 та 1.2 Порядку № 390 уточнено посади та розташування закладів охорони здоров’я, при укладанні договору з якими надається право на отримання допомоги, а саме:

  • у закладах охорони здоров’я, що розташовані у сільській місцевості та селищах міського типу на посадах: молодших спеціалістів з медичною (фармацевтичною) освітою; лікарів (провізорів), яким після закінчення інтернатури присвоєно кваліфікацію спеціаліста певного фаху;
  • в інших закладах охорони здоров’я на посадах: лікарів загальної практики — сімейних лікарів, лікарів-педіатрів дільничних і лікарів-терапевтів дільничних, яким після закінчення інтернатури присвоєно кваліфікацію спеціаліста відповідного фаху.

Для отримання допомоги згідно із пунктом 4 Порядку № 390 випускники до 10 жовтня подають до вищого навчального закладу:

  • заяви про надання допомоги;
  • копії трудових книжок та договору про роботу в закладах охорони здоров’я, що розташовані у сільській місцевості та селищах міського типу, а також про роботу в інших закладах охорони здоров’я на посадах лікарів загальної практики — сімейних лікарів, лікарів-педіатрів дільничних і лікарів-терапевтів дільничних.

Нарахування допомоги здійснюється вищими навчальними закладами на підставі наказу, що видається після затвердження кількості випускників, яким надається допомога, а також на підставі поданих випускником документів.

Допомога надається у п’ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, розмір якої встановлюється Законом України «Про Державний бюджет України» на відповідний рік.

Виплата такої допомоги здійснюється до кінця поточного року (п. 4 Порядку № 390).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно