З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

МОЗ планує спростити реєстрацію лікарських засобів

  • 18 березня 2015
  • 40

Про це заявив Міністр охорони здоров’я України Олександр КВІТАШВІЛІ під час брифінгу 17 березня

На днях Уряд має ухвалити зміни до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації) лікарських засобів і розмірів збору за їх державну реєстрацію (перереєстрацію)» від 26.05.2005 № 376, які спростять процедуру реєстрації лікарських засобів, вже зареєстрованих у США, Швейцарії, Японії, Австралії, Канаді, країнах ЄС та призначених для лікування ВІЛ/СНІД, онкологічних захворювань, туберкульозу, вірусних гепатитів і рідкісних захворювань. Крім того, заплановано відмінити перереєстрацію лікарських засобів кожні 5 років. Ці зміни мають побудувати порядок державної реєстрації ліків в Україні відповідно до вимог ЄС.

«Буде ліквідовано 5-річну перереєстрацію лікарських препаратів, зареєстрованих у країнах Євросоюзу, Австралії, Америці. Ми спрощуємо систему реєстрації. Це була ініціатива фармбізнесу і ми пішли назустріч», — повідомив Олександр КВІТАШВІЛІ.

Задля правильної роботи нововведень фахівці МОЗ спільно з учасниками фармацевтичного ринку розробили зміни до наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку проведення експертизи реєстраційних матеріалів на лікарські засоби, що подаються на державну реєстрацію (перереєстрацію), а також експертизи матеріалів про внесення змін до реєстраційних матеріалів протягом дії реєстраційного посвідчення» від 26.08.2005 № 426. Це дозволить прискорити процес реєстрації ліків, усунути регуляторні перешкоди, прискорити надходження сучасних ліків на вітчизняний ринок та розширити доступ громадян до препаратів.

«Ми запровадимо нову систему — більш гнучку і більш ліберальну, яка дасть можливість закуповувати медичним установам необхідні ліки за спрощеними схемами», — зауважив Міністр.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно