Заходи, спрямовані на боротьбу проти раку в Україні, на 2016 рік

4 лютого 2016 56

Починаючи з 2008 року, міжнародною спільнотою 4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби із онкологічними захворюваннями.

В Україні дуже високий рівень онкологічної захворюваності і смертності. Причиною високого рівня останньої є пізня діагностика (на III-IV стадії). Щоб змінити ситуацію, фахівці онкологічних закладів працюють над підготовкою уніфікованих клінічних протоколів первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги. Вже затверджені уніфіковані клінічні протоколи та настанови діагностики та лікування хворих на рак передміхурової залози, молочної залози, меланому шкіри, шийки матки, легенів, злоякісні лімфоми. Триває розробка локальних протоколів на базі уніфікованих.

Заходи, заплановані на 2016 рік:

  • удосконалення державної системи реєстрації онкологічних хворих – шляхом утворення на базі Національного інституту раку єдиного інформаційно-аналітичного центру онкологічної служби та формування єдиного інформаційного простору в галузі онкології;
  • завершення розробки медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги онкологічним хворим;
  • розробка проекту Концепції Загальнодержавної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на 2017-2021 роки;
  • аудит обладнання і удосконалення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я онкологічного профілю для проведення мамографічного скринінгу;
  • напрацювання плану розвитку мамологічної системи допомоги населенню України;
  • посилення заходів щодо профілактики та ранньої діагностики онкологічних захворювань, створення міжрайонних скринінгових центрів;
  • активізація роботи протиракових комісій;
  • створення Всеукраїнської Асоціації онкологів України.

Нагадаємо, що у листопаді 2015 року Міністерство охорони здоров’я України та міжнародна організація Crown Agents підписали договір на закупівлю онкологічних та онкогематологічних препаратів, хіміопрепаратів, радіологічних препаратів та препаратів супроводу онкологічних хворих на суму понад 750 мільйонів гривень.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах