Конференція щодо ролі медичної сестри у ранньому виявленні онкозахворювань

3 лютого 2016 226
До Всесвітнього дня боротьби проти раку обласною Координаційною радою з питань безперервної післядипломної освіти практикуючих медсестер та Асоціацією медичних сестер Житомирської області було проведене засідання на тему «Роль медичної сестри у ранньому виявленні онкологічних захворювань населення». Захід відбувся 2 лютого 2016 року у приміщенні КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства»

Відомо, що за останні сто років онкопатологія стала другою після серцево-судинних захворювань за рівнем захворюваності та смертності. В Україні щороку діагностують 160 тисяч нових випадків раку, і від онкології помирає 90 тисяч людей.

Лише в Житомирській області за 2015 рік зафіксовано майже 3500 хворих із вперше виявленими злоякісними утвореннями, а усього в області проживає 28 879 осіб, що перенесли онкологічне захворювання.

Тому дуже важливою є своєчасна діагностика, і значну роль має посісти медична сестра — не тільки спеціалізованого диспансеру, а і всіх закладів охорони здоров’я.

Вступне слово — ЯВОРСЬКИЙ Павло Вацлавович — голова Координаційної ради, проректор з практичного навчання, доктор медичних наук, доцент кафедри «Сестринська справа» КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства».

Доповіді:

 1. «Методи профілактики та сучасної діагностики новоутворень шкіри» — ФОМЮК Анатолій Адамович — головний лікар обласного шкірно-венерологічного диспансеру Житомирської обласної ради.
 2. «Передракові та візуальні форми онкологічної патології зовнішніх статевих органів» — КРАВЧУК Віктор Вільгельмович, завідувач гінекологічного відділення обласного онкологічного диспансеру Житомирської обласної ради.
 3. «Клініка та рання діагностика візуальних форм раку молочної залози» — СТАНКЕВИЧ Інна Станіславівна, лікар-онкохірург мамологічного відділення обласного онкологічного диспансеру Житомирської обласної ради.
 4. «Візуальні новоутворення голови, шиї та ротової порожнини» — КОВАЛЬЧУК Володимир Миколайович, лікар –онкохірург хірургічного відділення обласного онкологічного диспансеру Житомирської обласної ради
 5. «Роль післядипломної освіти у формуванні знань, умінь і навичок слухачів з питань медсестринської діагностики» — ШАРЛОВИЧ Зоя Павлівна, кандидат педагогічних наук, звідувач відділення післядипломної освіти КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства».
 6. «Своєчасне ознайомлення з провідними досягненнями в онкологічній галузі шляхом роботи в інформаційних системах Кабінету міністрів та МОЗ України» — ЛЕУС Анна Андріївна, головний редактор щомісячного журналу з медсестринства «Довідник головної медичної сестри».
Захід відвідало понад 400 спеціалістів галузі медсестринства: головних та старших медичних сестер, палатних медсестер, медсестер онкологічних, мамологічних кабінетів тощо. Для кожного учасника редакція журналу «Довідник головної медичної сестри» підготувала цінний інформаційний подарунок: з дня на день їм буде надіслано пакет мультимедійних презентацій щодо раннього виявлення онкохворих та забезпечення таких пацієнтів наркотичними лікарськими засобами у розрізі вимог наказу МОЗ «Про деякі питання придбання, перевезення, зберігання, відпуску, використання та знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у закладах охорони здоров’я» від 07.08.2015 № 494.


Ваша персональна добірка.

  Підписка на новини

  Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

  Освітні заходи

  Школа

  Перевірте свої знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією

  Книжкова полиця

  «Новий номер УЗОЗ»

  Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

  для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

  Читати книгу

  Спробуйте безплатно

  Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.


  Розсилка  © Медична справа, 2017. Усі права захищено

  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

  Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

  Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


   

  
  • Ми в соцмережах