text
Медична справа

В Україні посилюється боротьба проти тютюнокуріння

  • 2 лютого 2016
  • 46

Народні депутати та експерти з громадського здоров’я на прес-конференції 1 лютого презентували результати всеукраїнського дослідження Київського інституту соціології щодо тютюнокуріння за 2015 рік

Опитування проводилось у всіх областях України окрім Автономної Республіки Крим. За його результатами, поширеність щоденного куріння серед жителів України старших за 18 років становить 24%: серед жінок — 9% та серед чоловіків — 42,4%. Це майже не відрізняється від показників 2014 року, тому був зроблений висновок, що у 2015 році не було реалізовано жодного ефективного заходу антитютюнової кампанії.

Також дослідження виявило цікавий факт. Респондентів, котрі повідомили, що вони курять, попросили показати попереджувальне зображення на пачці цигарок. Виявилось, що десять типів таких застережень використовуються виробниками неравномірно. Найбільше зафіксовано пачок із попередженням про рак легень (33%), найменше — спрямованих на жінок, про старіння шкіри і шкоду під час вагітності (по 4%), тоді як частотність кожного зображення має становити 10%. Експерти схильні вважати, що це впливає на поширеність тютюнокуріння у жінок. Також серед факторів впливу були названі ароматизатори у цигарках і «гламурний» дизайн виробів.

Тож пропонується законом заборонити продаж ароматизованих сигарет і привести маркування пачок до мінімальних вимог ЄС. Про це був розроблений законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну» № 2820, інформацію про який можна переглянути за посиланням.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно