В Україні посилюється боротьба проти тютюнокуріння

2 лютого 2016 47
Народні депутати та експерти з громадського здоров’я на прес-конференції 1 лютого презентували результати всеукраїнського дослідження Київського інституту соціології щодо тютюнокуріння за 2015 рік

Опитування проводилось у всіх областях України окрім Автономної Республіки Крим. За його результатами, поширеність щоденного куріння серед жителів України старших за 18 років становить 24%: серед жінок — 9% та серед чоловіків — 42,4%. Це майже не відрізняється від показників 2014 року, тому був зроблений висновок, що у 2015 році не було реалізовано жодного ефективного заходу антитютюнової кампанії.

Також дослідження виявило цікавий факт. Респондентів, котрі повідомили, що вони курять, попросили показати попереджувальне зображення на пачці цигарок. Виявилось, що десять типів таких застережень використовуються виробниками неравномірно. Найбільше зафіксовано пачок із попередженням про рак легень (33%), найменше — спрямованих на жінок, про старіння шкіри і шкоду під час вагітності (по 4%), тоді як частотність кожного зображення має становити 10%. Експерти схильні вважати, що це впливає на поширеність тютюнокуріння у жінок. Також серед факторів впливу були названі ароматизатори у цигарках і «гламурний» дизайн виробів.

Тож пропонується законом заборонити продаж ароматизованих сигарет і привести маркування пачок до мінімальних вимог ЄС. Про це був розроблений законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну» № 2820, інформацію про який можна переглянути за посиланням.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах