Які зміни відбулись у столичній медицині в 2014 році

15 січня 2015
62
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Михайло РИГАН: «Нам таки вдалося прийняти низку важливих рішень та запровадити деякі зміни, що реально «працюватимуть» на підвищення рівня надання медичної допомоги в столиці»

«Попри те, що минулий рік був дуже непростим для медицини Києва, нам таки вдалося прийняти низку важливих рішень та запровадити деякі зміни, що реально «працюватимуть» на підвищення рівня надання медичної допомоги в столиці», — повідомив Михайло РИГАН, директор Департаменту охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації.

Протягом 2014 року в столиці відбулись такі реформування:

  • створено Центр екстреної медичної допомоги та медицини (18 підстанцій, 29 пунктів тимчасового базування), збільшено кількість бригад: у денний час із 152 до 194, у нічний — з 99 до 114. Крім того, у підпорядкування Центру переведено спеціалізовані психіатричні бригади;
  • Київський Центр нефрології та діалізу переведено на новий формат роботи. Передача в його підпорядкування відділень, де кияни, хворі на ниркову недостатність, проходять життєво необхідне лікування, дозволить вирішувати питання безперебійного постачання витратних матеріалів більш оперативно;
  • повністю сформовано мережу закладів амбулаторної ланки на первинному рівні та розпочато реформування вторинної ланки. В найближчі часи планується відкриття запрацюють шести дорослих та двох дитячих лікарень, які забезпечуватимуть цілодобове надання медичної допомоги.

«При створенні лікарень інтенсивної терапії ми зможемо запровадити принцип «не пацієнт до лікарів, а лікарі до пацієнта». У кожній такій клініці будуть працювати фахівці всіх медичних спеціальностей. Це дозволить швидко поставити діагноз та надати допомогу, не відправляючи пацієнта до спеціалізованих закладів», — зазначив Михайло РИГАН.

logo