З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

МОЗ надало роз’яснення щодо обігу лікарських засобів, до складу яких входить спирт етиловий

  • 14 січня 2015
  • 62

Відповідно до статті 14 Закону України щодо обігу спирту «спирт етиловий, який використовується як лікарський засіб, та спиртові або водно-спиртові настої реалізуються вроздріб тільки через аптеки у флаконах з медичного скла об'ємом не більше ніж 100 куб. сантиметрів, крім таких лікарських засобів, як бальзами»

Міністерство охорони здоров’я України надало роз’яснення щодо застосування положень частини другої статті 14 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-ВР (далі — Закон щодо обігу спирту).

Відповідно до статті 14 Закону «спирт етиловий, який використовується як лікарський засіб, та спиртові або водно-спиртові настої реалізуються вроздріб тільки через аптеки у флаконах з медичного скла об’ємом не більше ніж 100 куб. сантиметрів, крім таких лікарських засобів, як бальзами».

Ці положення стосуються  роздрібної реалізації через аптеки спирту етилового та спиртових або водно-спиртових настоїв у визначеній Законом щодо обігу спирту тарі. Положення не поширюється на інші шляхи реалізації спирту етилового та спиртових або водно-спиртових настоїв, що зареєстровані як лікарські засоби та дозволені до застосування у медицині.

За даними Державного реєстру лікарських засобів Україні деякі медичні препарати, до складу яких входить спирт етиловий, зареєстровано як розчин для зовнішнього застосування у скляних або полімерних флаконах.

Питання державної реєстрації лікарських засобів врегульовано Законом України «Про лікарські засоби» від 04.04.1996 № 123/96-ВР та Порядком державної реєстрації (перереєстрації) лікарських засобів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2005 № 376.

МОЗ рекомендує протягом 6 місяців внести зміни до реєстраційних матеріалів у частині вилучення фасування у полімерних флаконах об’ємом не більше ніж 100 куб. сантиметрів.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно