З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Мінфін надало роз’яснення щодо виплати зарплати медичним працівникам Донецької та Луганської областей

  • 18 грудня 2014
  • 63

Як буде відбуватися забезпечення обслуговування в органах Казначейства закладів охорони здоров’я, розташованих у населених пунктах Донецької області, які на даний час не контролюються українською владою?

Відповідно до листа Міністерства фінансів України (Мінфін) від 28.11.2014 № 31-04320-13-3-11/30017, для забезпечення обслуговування в органах Казначейства закладів охорони здоров’я, розташованих у населених пунктах Донецької області, які на даний час не контролюються українською владою, необхідним є виконання положень законодавства, в тому числі, вимог постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей» від 07.11.2014 № 595.

Мінфіном спільно із Державною казначейською службою (далі — Казначейство) розглянуто листи Федерації професійних спілок України від 03.11.2014 № 05/01-16/1332 та Донецької обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я від 04.11.2014 № 05-134 щодо внесення змін до Порядку формування Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів, затвердженого наказом Мінфіна від 22.12.2011 № 1691 (далі — Порядок № 1691), та повідомляється.

З метою сприяння погашенню заборгованості із заробітної плати працівникам закладів охорони здоров’я, розташованих у населених пунктах, які не контролюються українською владою, Донецькою обласною організацією профспілки працівників охорони здоров’я пропонується внести зміни до Порядку № 1691 та, як виняток, передбачити самостійну «перереєстрацію» і «зворотну перереєстрацію» органами Казначейства в Єдиному реєстрі розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів (далі — Єдиний реєстр) у разі простою органів Казначейства і незмінної юридичної адреси розпорядника та/або одержувача бюджетних коштів, які знаходяться у населених пунктах Донецької та Луганської областей.

Постановою Уряду від 07.11.2014 № 595 затверджено Тимчасовий порядок фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей.

Відповідно до зазначеного порядку в населених пунктах Донецької та Луганської областей, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, зокрема, видатки з державного бюджету здійснюються лише після повернення згаданої території під контроль органів державної влади.

Переміщення установи на контрольовану територію, а також її функціонування на цій території здійснюється за рішенням органу вищого рівня (у разі переміщення органу місцевого самоврядування — за рішенням відповідної місцевої ради).

При цьому, відповідно до пункту 11 вищезазначеного порядку, установи, які переміщені на контрольовану територію, відкривають рахунки в органах Казначейства за місцезнаходженням у порядку, встановленому законодавством.

В свою чергу, згідно із Бюджетним кодексом України головний розпорядник бюджетних коштів, зокрема, здійснює управління бюджетними коштами у межах встановлених йому бюджетних повноважень, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи розпорядників нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі, а також визначають мережу розпорядників нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів з урахуванням вимог щодо формування Єдиного реєстру.

Основні положення про формування мережі розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевих бюджетів та здійснення розрахунково-касового обслуговування визначено наказами Мінфіна «Про затвердження Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами» від 24.12.2012 № 1407, «Про затвердження Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів» від 23.08.2012 № 938 та «Про затвердження Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України» від 22.06.2012 № 758 відповідно.

Враховуючи зазначене, для забезпечення обслуговування в органах Казначейства закладів охорони здоров’я, розташованих в населених пунктах Донецької області, які на даний час не контролюються українською владою, необхідним є забезпечення виконання положень законодавства, в тому числі, вимог постанови КМУ «Деякі питання фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей» від 07.11.2014 № 595.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно