З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Шлях системи охорони здоров’я України до європейських стандартів

  • 1 грудня 2014
  • 20

28 листопада Французька Торгово-промислова палата в Україні в межах круглого столу «Ланцюги постачання у галузі охорони здоров’я» провела галузеву дискусію щодо логістики фармацевтичних засобів на вітчизняному ринку

В заході взяли участь міжнародні профільні експерти, заступник Міністра охорони здоров’я України з питань європейської інтеграції Юрій САВКО, директор Департаменту оптової та роздрібної торгівлі Державної служби України з лікарських засобів Олена РЕЧКІНА.

Міжнародні фахівці під час своїх виступів відзначили чіткий рух України по обраному курсу до європейських стандартів на вітчизняному фармацевтичному ринку та виокремили основні завдання на сьогодні для МОЗ і Держлікслужби України, серед яких:

  • гармонізація фармацевтичного законодавства;
  • розвиток логістики;
  • забезпечення споживачів якісними і доступними ліками.

«Ми зараз розробляємо нову редакцію закону про лікарські засоби, яка буде максимально гармонізована з Директивою Євросоюзу №83, стандарти GDP вже імплементовані в українському законодавстві; три директиви Євросоюзу, що стосуються стандартів медичних виробів також адаптовані до українського законодавства. Зараз вже є постанова Кабінету Міністрів, створена робоча група, яка саме працює над тим, щоб технічні стандарти медичних виробів були адаптовані до норм ЕС. Відзначу, що це дуже складна й об’ємна робота та, звичайно, Україна працює над цим і, у свою чергу, ми очікуємо, що європейські партнери також будуть нам допомагати як експертно, так і фінансово в адаптації цього законодавства. Хочу підкреслити, що все, що робить МОЗ і наші партнери як від бізнесу, так і від громадських організацій, що представляють інтереси пацієнтів, спрямовано на досягнення нашої основної мети — забезпечення українських пацієнтів якісними, ефективними, безпечними ліками за доступною ціною. Сподіваюсь спеціалісти з фармлогістики та представники фармвиробників допомагатимуть нам у цьому», — наголосив Юрій САВКО.

Директор Департаменту оптової та роздрібної торгівлі Держлікслужби України Олена РЕЧКІНА повідомила, що сьогодні першочерговим завданням для МОЗ та Держліклужби є адаптація вітчизняного законодавства в фармацевтичній галузі до законодавства ЄС.

Зокрема, у серпні цього року було актуалізовано настанову «Лікарські засоби. Належна практика дистрибуції. СТ-Н МОЗУ 42-5.0:2014», створену спеціально для учасників оптового ринку.

Вона запевнила, що Держлікслужба України відкрита до подальшого діалогу з реформування галузевого законодавства і закликала учасників круглого столу долучитися до цього процесу. 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно