На Львівщині стартувала інформаційно-профілактична кампанія щодо виявлення хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД

24 листопада 2014
40
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

З 24 листопада по 22 грудня на Львівщині проходитиме інформаційно-просвітницька акція під гаслом «Дізнайся більше про ВІЛ. Зроби тест в кабінеті «Довіра». В рамках кампанії мешканці Львова та області можуть безкоштовно та анонімно зробити тестування на ВІЛ-інфекцію

Головний лікар Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Мар’яна СЛУЖИНСЬКА повідомила, що за статистикою області станом на сьогодні на обліку перебуває 2657 ВІЛ-позитивних осіб, поширеність захворювання на ВІЛ-інфекцію складає 104,8 випадків на 100 тисяч населення.

«За 9 місяців поточного року показники захворюваності на ВІЛ-інфекцію у Львівській області мають від’ємні темпи приросту, порівняно з 9 місяцями 2013 року, коли було зафіксовано зростання кількості захворілих. Серед зареєстрованих ВІЛ-інфікованих продовжує зростати частка осіб зі статевим шляхом інфікування ВІЛ. Якщо ще декілька років тому домінуючою групою, яка інфікувалася, були споживачі ін’єкційних наркотиків, то сьогодні ми з впевненістю можемо сказати, що під найбільший ризик потрапляють люди, які мають гетеросексуальні статеві контакти», — зауважила Мар’яна СЛУЖИНСЬКА.

Акція з безкоштовного, анонімного тестування на ВІЛ-інфекцію проходить у всіх лікувально-профілактичних закладах Львівської області. Для тестування необхідно звернутись у Львівський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом (вул. Лисенка, 45, Львів) або у кабінет «Довіри» чи кабінет інфекційних захворювань поліклінік за місцем проживання.

logo