text
Медична справа

МОЗ надало роз’яснення щодо обігу лікарських засобів на території України, строк дії реєстраційного посвідчення яких закінчився

  • 19 листопада 2014
  • 397

Міністерство охорони здоров’я України надало роз’яснення щодо можливості обігу лікарських засобів, строк дії реєстраційного посвідчення яких закінчився, у зв’язку із новою редакцією Закону України «Про лікарські засоби» від 04.04.1996 № 123/96-ВР

МОЗ повідомляє наступне. Положення Закону України «Про лікарські засоби» щодо обігу лікарських засобів та державного контролю якості ввезених на митну територію України лікарських засобів» від 05.11.2014 № 1707-VII передбачають реалізацію, використання у виробництві готових форм лікарських засобів та медичного застосування лікарського засобу, який надійшов на ринок України протягом дії реєстраційного посвідчення до закінчення його терміну придатності, визначеного виробником та зазначеного на упаковці, а саме:

  • був ввезений;
  • пройшов державний контроль якості у визначеному законодавством порядку;
  • закуплений та розподілений у лікувально-профілактичні заклади;
  • надійшов в оптову та роздрібну мережу для реалізації.

З метою запровадження в повному обсязі нещодавно прийнятих норм щодо обігу залишків лікарських засобів МОЗ терміново готує зміни до підзаконних актів, зокрема:

  • до Порядку, ухваленого постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації) лікарських засобів і розмірів збору за їх державну реєстрацію (перереєстрацію)» від 26.05.2005 № 376;
  • до Порядку, ухваленого наказом Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку встановлення заборони (тимчасової заборони) та поновлення обігу лікарських засобів на території України» від 22.11.2011 № 809 (далі — Порядок встановлення заборони).

На сьогодні контроль якості лікарських засобів, що знаходяться в обігу, здійснюється Держлікслужбою України, в тому числі, відповідно до Порядку встановлення заборони.

Обіг, зокрема оптова та роздрібна реалізація, лікарських засобів, строк дії реєстраційного посвідчення яких закінчився, але не завершився термін придатності, стане можливим після затвердження змін у вищезазначених нормативно-правових актах.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно