З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Чи потрібно контролювати реалізацію кодеїновмісних лікарських засобів?

  • 30 жовтня 2014
  • 25

30 жовтня в Міністерстві охорони здоров’я України пройшла нарада щодо контролю обігу комбінованих лікарських засобів, які містять кодеїн

Нараду очолив заступник Міністра охорони здоров’я з питань євроінтеграції Юрій САВКО, до зустрічі долучилися представники МОЗ України, Державного експертного центру МОЗ України, Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної служби контролю за наркотиками, Державної служби України з лікарських засобів та громадськості.

За словами начальника Управління фармацевтичної діяльності МОЗ України Людмили КОНОШЕВИЧ, 25 березня було проведено нараду з питань посилення контролю за обігом комбінованих лікарських засобів, що містять кодеїн. Результати продемонстрували, що ризик зловживання кодеїновмісними комбінованими лікарськими засобами значно менший, ніж ризик обмеження доступу пацієнтів до таких лікарських засобів.

14 квітня відбулось засідання з питань запровадження додаткових заходів контролю до кодеїновмісних лікарських засобів з метою аналізу зловживання та запровадження предметно-кількісного обліку.

Начальник відокремленого підрозділу Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України — Медичного моніторингового центру з алкоголю та наркотиків Світлана РУМЯНЦЕВА доповіла, що за статистичними даними в Україні відсутні ознаки масового зловживання комбінованих лікарських засобів, які містять кодеїн. Отже підстав для впровадження предметно-кількісного обліку таких засобів немає.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно