З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

29 жовтня — Всесвітній день боротьби з псоріазом

  • 29 жовтня 2014
  • 42

В Україні планується створення Державного реєстру хворих на псоріаз

За словами Віктора СТЕПАНЧЕНКО, головного позаштатного спеціаліста МОЗ зі спеціальності «Дерматовенерологія», рівень виявлення та облік хворих на псоріаз у державних медичних закладах в Україні занадто низький, що призводить до ускладнень та визначення в подальшому груп інвалідності. 

«Згідно зі статистикою Української асоціації псоріазу, в країні налічується приблизно півтора мільйона хворих на псоріаз. Із них лише приблизно 90–100 тисяч перебувають на обліку, всі решта лікуються або в приватних закладах, або не лікуються взагалі, — зауважив Віктор СТЕПАНЧЕНКО. — Без лікування або за умов неналежного лікування псоріаз може стати причиною ураження суглобів, вісцеральних систем організму, спричиняти супутні захворювання, типу псоріатичного артриту, хвороби Крона, підвищувати ризик хронічних захворювань — діабету, артеріальної гіпертензії, серцево-судинної патології, що значно знижує якість життя хворого, або навіть призводить до втрати працездатності».

Спеціаліст стверджує, що ефективне лікування можливе лише за умови наявності класифікації хворих. Для впровадження такого реєстру необхідно розробити нові облікові та звітні форми, де будуть наведені всі аспекти захворювання та методи реабілітації. На сьогодні цим питанням вже займаються головні позаштатні фахівці-дерматовенерологи обласних та київського департаментів охорони здоров’я. 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно