З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Пам’ятка «Що потрібно знати про вірус Ебола»

 • 23 жовтня 2014
 • 136

Відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я

Гарячка Ебола — гостре вірусне висококонтагіозне природно-осередкове захворювання. Характеризується важким перебігом, високими показниками летальності, вираженою інтоксикацією, зневодненням, ураженням кровоносних судин багатьох органів з подальшим розвитком важкого геморагічного синдрому.

Симптоми:

 • сильна слабкість;
 • м'язові болі;
 • головний біль;
 • біль у горлі;
 • блювота;
 • діарея;
 • висип;
 • порушення функцій нирок і печінки;
 • внутрішні та зовнішні кровотечі. 

Інкубаційний період — від 2 до 21 днів. Вірус не передається під час інкубаційного періоду. Інфекція може бути підтверджена тільки шляхом лабораторного тестування.

Шляхи передачі

Вірус Ебола передається людям від мертвих або живих диких тварин, а також від людини до людини при безпосередньому контакті (через пошкоджену шкіру або слизову оболонку) з кров'ю, виділеннями, іншими рідинами організму хворої людини чи людини, яка померла від лихоманки (інфікованої тварини).

Також вірус передається через контакт ушкодженої шкіри з предметами, на яких наявна кров, виділення або інші рідини інфікованої людини/тварини.

Чоловіки, які одужали від хвороби, можуть передавати вірус своєму партнеру через сперму протягом 7 тижнів після одужання.

Медпрацівники, які не вживають відповідних заходів з профілактики та контролю інфекції при догляді за зараженими, перебувають у високій групі ризику.

Догляд за пацієнтами має відбуватися у спеціально облаштованих лікарнях та реабілітаційних центрах, де працівники закладу отримали відповідну кваліфікацію. Догляд в інших умовах призводить до поширення вірусу серед населення.

 Запобігання лихоманці Ебола

1. Необхідно забезпечити інформаційну підготовку працівників закладів охорони здоров’я щодо характеру захворювання, шляхів передачі, методів боротьби та профілактичних заходів. 

2. Не можна нехтувати використанням спеціального індивідуального захисту відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я. 

3. Необхідно вживати стандартних запобіжних заходів в усіх закладах охорони здоров’я: безпечне кровопускання, гігієна рук, раціональне використання засобів індивідуального захисту, регулярне екологічне оброблення поверхонь, устаткування, безпечне поводження з брудною білизною тощо.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно