З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

МОЗ проведе держзакупівлю ліків на півмільярда гривень

  • 10 жовтня 2014
  • 18

На початку жовтня Прем’єр-міністр України Арсеній ЯЦЕНЮК поставив перед МОЗ завдання вирішити проблему закупівлі лікарських засобів за державні кошти протягом місяця. Відповідальним було призначено в. о. Міністра охорони здоров’я Василя ЛАЗОРИШИНЦЯ

На держзакупівлю ліків та виробів медичного призначення в 2014 році виділили 2,1 мільярди гривень. Сьогодні укладено договорів на 430 мільйонів гривень, на стадії затверження перебувають договори ще на 140 мільйонів гривень, підписано та оплачено — на 104 мільйонів гривень.

«Тобто, ми уже маємо змогу закуповувати ліки на 27,1% від загальної суми, виділеної на державні закупівлі. Це не ті 44 мільйони, які були ще тиждень назад. І це дасть змогу доставити ліки у лікарні через два-три тижні, — сказав Василь ЛАЗОРИШИНЕЦЬ. Також він запевнив, що у процесі здійснення процедури закупівель на 870 мільйонів гривень. — Тобто у сумі це складає майже 1,4 мільярди гривень».

За словами в.о. Міністра охорони здоров’я України, за останні два дні прийняли рішення про оголошення торгів майже на 100 мільйонів гривень. Сюди також відносяться і медикаменті, які призначені для лікування ВІЛ/СНІД.

Відповідно до чинного законодавства будь-хто, навіть ті, хто не мають справи з галуззю охорони здоров’я, може подати скаргу в Антимонопольний комітет і, відповідно, заблокувати торги. За весь період масові скарги учасників конкурсних торгів, подані до Антимонопольного комітету України (31 скарга), заблокували торги на загальну суму понад 60% від річного плану закупівель МОЗ України. «Якщо ці процедури розблокувати, то це вже буде 1,9 мільярди гривень», — поінформував Василь ЛАЗОРИШИНЕЦЬ.

До кінця строку, наданого Прем’єр-міністром України, залишилося 13 днів. Протягом цього часу МОЗ повинно 100% оголосити процедури і провести торги та закупівлі.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно