Розпочалась акція «Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок»

6 жовтня 2014
82
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Головна мета акції — привернути увагу жінок до профілактичних обстежень задля раннього виявлення патологій та своєчасного лікування

На Львовщині 6 жовтня стартувала щорічна акція «Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок», яка триватиме до 20 жовтня. Головна мета акції — привернути увагу жінок до профілактичних обстежень задля раннього виявлення патологій та своєчасного лікування.  

Рак шийки матки займає на Львовщині одне з перших місць в структурі смертності на рак серед жінок, а рак молочної залози посідає в Україні та Львівській області перше місце в структурі захворюваності.

На думку Ігоря КОВАЛЬЧУКА, головного лікаря Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру, близько 20% жінок звертаються до онкологів із захворюваннями рака шийки матки у ІІІ та ІV стадіях, хоча цей тип є візуальним і доступним для діагностики.

Щороку понад 90% пацієнток з раком грудних залоз та шийки матки у Львівській області отримують комплексне лікування (хірургічне, хіміотерапевтичне, променеве), на ранніх стадіях захворювання вистачає органоощадного оперативного втручання та локальної променевої терапії.

Минулого року під час акції протягом двох тижнів обстежили понад 50 тисяч жінок з області. Діагностовано 2234 патологічних станів, на диспансерний облік взято 1584 жінки з патологією грудної залози. Цитологічно рак шийки матки виявили у 32 жінок, підозру на рак — у 45, передраковий стан — у 85 жінок.

logo