З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Пілотний проект з реформування системи охорони здоров’я планують подовжити

  • 3 жовтня 2014
  • 34

МОЗ України розробило новий Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві», який передбачає подовження пілотного терміну до кінця 2016 року

Термін дії Закону України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві»  добігає кінця 31 грудня поточного року. Передбачалося, що протягом 3,5 років у пілотних регіонах будуть відпрацьовані такі елементи нової організації медичної допомоги:

  • чітке юридичне, фінансове і функціональне розмежування структури медичної допомоги за її видами;
  • деконцентрація первинної медичної допомоги з наближенням пунктів її надання до населення;
  • можливість обирати і змінювати лікаря первинної ланки;
  • формування штатного розкладу за обсягами надання послуг;
  • нові методи фінансування закладів охорони здоров’я та оплати праці та інше.

За словами начальника Управління реформ системи охорони здоров’я МОЗ України Костянтина НАДУТОГО,  це замалий термін для таких кардинальних змін у системі охорони здоров’я, щоб отримати видимі результати.

«Деякі складові реформи в цих областях були втілені повністю або майже повністю, інші частково. Для певної частини змін не встигли сформуватися умови», — додав Костянтин НАДУТИЙ.

Головний експерт Групи з питань охорони здоров’я «Реанімаційного пакету реформ» Зоряна ЧЕРНЕНКО зазначила, що систему охорони здоров’я не можна реформувати за декілька років.

«Нині варто тверезо оцінити сучасний стан реформування в пілотних регіонах, врахувати недоліки, проаналізувати наступні кроки та бути в постійному конструктивному діалозі з громадою — задля цього необхідний час і бажання, і нам це нині вкрай необхідно. Ми спільно з громадськістю, фахівцями та експертами будемо домагатися продовження дії закону, бо зупинятися на середині шляху — це злочин», — наголосила експерт.

Задля відпрацювання елементів «пілотів» фахівці МОЗ України розробили новий Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві», що передбачає подовження терміну до 31 грудня 2016 року.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно