text
Медична справа

В Україні планується створення реабілітаційних центрів для учасників АТО

  • 24 вересня 2014
  • 39

Український державний медико-соціальний центр для ветеранів війни — один з ліпших у системі госпіталів. На думку заступника Міністра охорони здоров’я Василя ЛАЗОРИШИНЦЯ, саме тут має бути створена організаційно-методична база для розробки та вдосконалення загальнодержавної системи реабілітації учасників АТО

Василь ЛАЗОРИШИНЕЦЬ зазначив, що Президент України затвердив зміни до ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-12. Згідно з ними, статус учасників бойових дій надається особам, які брали участь в АТО, отже мають право на медичну допомогу у госпіталях ветеранів війни. Це дозволить на практиці вдосконалити госпітальну базу та підготувати її до задоволення потреб військовослужбовців.

Також МОЗ України планує створити у госпіталях медико-психологічні відділення, адже попри наявність у штатному розкладі посад психологів, ця служба має бути суттєво підсилена. Як вважає Василь ЛАЗОРИШИНЕЦЬ, першочерговими проблемами є не актуальна матеріально-технічна база, яка потребує оновлення, та  розпорошеність у підпорядкуванні закладів.

Альона ТЕРЕЩЕНКО, заступник директора Департаменту медичної допомоги МОЗ України, назвала основні напрямки медичної допомоги, які потребуватимуть під час реабілітації пацієнти:

  • хворі з ураженнями кінцівок;
  • спинальні хворі;
  • хворі з ураженням органів зору.

У наявній системі госпіталів із 29 закладів 18 мають хірургічні відділення, що дає можливість без додаткових вкладень надавати необхідну медичну допомогу. Крім того, оперативні офтальмологічні втручання проводяться у Вінницькому обласному, Одеському очному та Українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни.

В усіх госпіталях України застосовуються фізіотерапевтичні методи лікування та лікувальна фізкультура.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно