Україна посилює заходи з попередження завезення вірусу Ебола

22 вересня 2014
60
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

МОЗ України та Державна санітарно-епідеміологічна служба України вживають усіх необхідних заходів щодо попередження завезення вірусу Ебола на територію країни

Цій проблемі була присвячена прес-конференція з питань основних ризиків та шляхів запобігання вірусу Ебола в Україні за участі Олександра КРАВЧУКА, в.о. Голови ДСЕС України, та Ольги ГОЛУБОВСЬКОЇ, головного позаштатного спеціаліста МОЗ України зі спеціальності «Інфекційні хвороби».

Які заходи були вжиті:

  • посилено санітарно-епідеміологічний контроль у пунктах пропуску через державний кордон;
  • забезпечено готовність до проведення протиепідемічних заходів, передбачених Комплексними планами санітарної охорони території регіонів.

«Під високим пропускним режимом сьогодні перебувають особливо ті повітряні рейси, що здійснюють перельоти із країн, залучених до епідемічного процесу: Ліберія, Гвінея, Сьєрра-Леоне та Нігерія. Пасажири з цих рейсів у разі виявлення ознак, схожих з клінічними показаннями Еболи (температура тіла понад 38С) проходять відповідний медичний огляд, та в разі необхідності, направляються до медичного закладу. У Києві готовими працювати із високо небезпечними інфекціями є на сьогодні Київська міська дитяча клінічна інфекційна лікарня та Олександрівська міська клінічна лікарня», — сказав Олександр КРАВЧУК.

В Одеському протичумному інституті працює спеціально обладнана лабораторія, яка в змозі визначити вірус. Підтвердження діагнозу на міжнародному рівні здійснюється референс-лабораторіями ВООЗ в м. Ліоні та в м. Гамбург.

Держсанепідслужба та МЗС України рекомендують українцям утриматися від подорожей до зазначених західно-африканських країн поки ситуація не нормалізується.

logo