МОЗ затвердило уніфікований клінічний протокол медичної допомоги хворим на туберкульоз

12 вересня 2014
2981
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Міністерство охорони здоров'я України 4 вересня прийняло Наказ «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при туберкульозі» № 620

Наказом Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при туберкульозі» від 04.09.2014 № 620 затверджується нова редакція Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги «Туберкульоз».

До роботи над протоколом залучилося широке коло фахівців, які розробили його з урахуванням рекомендацій ВООЗ. Протокол погоджений на регіональному рівні та Держслужбою України соцзахворювань.

Мета цього уніфікованого клінічного протоколу полягає у створенні ефективної системи надання медичної допомоги хворим на туберкульоз на всіх рівнях відповідно до сучасних міжнародних принципів та стандартів.

Основні зміни у протоколі:

  • нова організація лікування хворих на туберкульоз з акцентом на амбулаторному етапі;
  • оптимізація підходів до стаціонарного лікування хворих;
  • проведення контрольованої терапії пацієнтам із залученням не лише медичного персоналу протитуберкульозної служби, а й персоналу закладів первинної медичної допомоги, соціальних працівників тощо.

Також особлива увага приділена можливості здійснення всіх діагностичних заходів у найкоротші терміни задля своєчастного розподілу пацієнтів та відокремлення із загального потоку хворих на хіміорезистентні форми туберкульозу для подолання їх подальшого розповсюдження.

Крім того, оптимізовано схеми лікування хворих із різними видами хіміорезистентного туберкульозу з метою запобігання подальшого розширення спектру резистентності.

logo