text
Медична справа

У Києві розпочався безкоштовний курс з психологічної реабілітації

  • 10 вересня 2014
  • 36

Курс складається з серії тренінгів, організованих МОЗ України за сприяння Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України. Згодом планується безкоштовний сертифікатний курс з підвищення кваліфікації психологів

10 вересня заступник Міністра охорони здоров’я України Наталя ЛІСНЕВСЬКА відкрила серію тренінгів «Перша психологічна допомога тимчасово переміщеним особам та постраждалим в надзвичайних ситуаціях».

У семінарі взяли участь понад триста осіб: психологи-практики, студенти-психологи, волонтери, соціальні працівники, соціальні педагоги з Києва, Волинської, Хмельницької, Тернопільської, Чернівецької, Кіровоградської, Черкаської, Львівської, Полтавської, Київської областей.

Заступник Міністра охорони здоров’я України Наталя ЛІСНЕВСЬКА привітала аудиторію та наголосила на важливості додаткових знань з надання психологічної допомоги. «Хоча ми сподіваємось, що завдяки перемовинам Президента, скоро буде припинений вогонь, суспільство пережило війну. Люди отримали колосальну психологічну травму. Я особисто об’їздила табори переселенців і бачила, що найбільша проблема — це психологічний стан тимчасово переміщених осіб».

Наталя ЛІСНЕВСЬКА зауважила, що діти, які бачили війну, потребують особливої уваги та негайної медичної допомоги, адже в їхньому віці на першому місці є соціальні зв’язки, які зараз розірвані, та відчуття безпеки, яке було втрачено. «Ми повинні констатувати факт, що в Україні всі психологічні служби готували спеціалістів, які не готові до війни в країні. Шкільні психологи не знають, що робити з настільки травмованими дітьми».

«Ми не говоримо про погану підготовку наших фахівців. Ми говоримо про потреби часу. Ніхто не чекав війни у ХХІ столітті», — підкреслила заступник Міністра охорони здоров’я.

Президент Асоціації психіатрів України Семен ГЛУЗМАН подякував МОЗ за ініціативу та розуміння, що психологічні проблеми переселенців є серйозними та потребують розв’язання. «Це не медична проблема, а соціально-психологічна», — сказав Семен ГЛУЗМАН. — «Зараз у нас дуже архаїчна радянська програма, і наші фахівці не готові до таких викликів. Я дякую Міністерству в особі заступника Наталі ЛІСНЕВСЬКОЇ за погляд на ситуацію».

Перед слухачами презентували свої доповіді Ірина Пінчук — директор Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України (УНДІССПН), Дар'я САПОН — аспірант УНДІССПН, Ігор МАРЦЕНКОВСЬКИЙ — завідувач відділу УНДІССПН, головний позаштатний спеціаліст зі спеціальності «Дитяча психіатрія» МОЗ України та Олена ХАУСТОВА — завідувач відділу психічних розладів похилого віку УНДІССПН.

У лекціях доповідачі наводили практичні вправи щодо алгоритмів надання першої психологічної допомоги, керування стресом, задачі кризової психологічної допомоги, а також роботи з психологічними травмами, психічними розладами та адаптацією у дітей-біженців із зони бойових дій.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно