З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Якою має стати нова система управління охороною здоров’я?

  • 5 вересня 2014
  • 21

4 вересня в Комунікативному центрі Уряду відбулася експертна зустріч на тему «Удосконалення механізмів управління в галузі охорони здоров’я». Під час відео-конференції учасники обговорили необхідність послідовної підготовки до запровадження лікарського самоврядування та подальшого його розвитку в Україні

У відео-конференції взяли участь начальник Управління реформ медичної допомоги Костянтин НАДУТИЙ, представники Стратегічної дорадчої групи з питань реформування системи охорони здоров’я України Володимир КУРПІТА  і Ольга СТЕФАНИШИН, менеджер групи «Реформа системи охорони здоров’я» Олександр ЯБЧАНКА та інші.

Міністр охорони здоров’я України розповів, що побудова нової системи охорони здоров’я і демонополізація управління галуззю є одним з пріоритетів діяльності Уряду і Президента. На думку Олега МУСІЯ, в Україні доцільно запровадити громадсько-адміністративну модель управління:

  • МОЗ і підрозділи адміністрацій управлятимуть системою спільно з самоврядними професійними організаціями і саморегулівними ринковими організаціями;
  • громадськість (пацієнтські організації) буде долучена до процесу через консультативно-дорадчі органи (наглядові, опікунські, громадські ради).

«У цивілізованих європейських країнах, крім держави, до управління галуззю залучені професійні самоврядні організації лікарів, медсестер, провізорів. У більшості країн це закріплено на законодавчому рівні. В Україні з 2006 року вже тричі вносився на розгляд парламенту законопроект про лікарське самоврядування, однак так і не був ухвалений. На спільній нараді представників міністерств і відомств під головуванням Прем’єр-міністра України найбільше схвалення отримала пропозиція роздержавлення системи управління охороною здоров’я. А саме — ідея запровадження професійного самоврядування. Прем’єр дав зелене світло для підготовки таких змін. МОЗ України спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань охорони здоров’я напрацювало проект закону про лікарське самоврядування, взявши за основу приклад Польщі, Болгарії, Німеччини, Австрії», — розповів Міністр.

Володимир КУРПІТА в свою чергу зазначив: «Якщо ми говоримо про управління як процес, то нам необхідна ключова реформа, ми маємо відійти від наказової частини в системі охорони здоров’я до створення процедур і правил». Також він наголосив на збалансованій передачі управлінських рішень: «Керівництво має бути розділене: вирішення питань, які стосуються фінансових механізмів, прийняття стратегічних рішень має відбуватися в Уряді і в органах місцевої влади, а вирішення питань операційної діяльності має бути передане організаціям чи лікарням».

Під час зустрічі учасники обговорили необхідність послідовної підготовки до запровадження лікарського самоврядування та подальшого його розвитку в Україні. Микола ТИЩУК зосередив увагу на організаційній спроможності лікарської спільноти: чи готова вона взяти на себе повноваження. «Саме на це зараз націлені зусилля Всеукраїнського лікарського товариства», — зауважив він.

Представники МОЗ та Стратегічної дорадчої групи висловили готовність розглянути та врахувати всі конструктивні пропозиції, які надійдуть з областей під час розробки та підготовки документів.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно