Які документи підтверджують належність продукції до медичних виробів для обкладення податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків?

21 серпня 2014
65
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Головне управління Міністерства доходів і зборів України (Міндоходів) у Київській області надало відповіді на найбільш актуальні запитання щодо норм податкового законодавства України.

Які документи підтверджують належність продукції до медичних виробів для обкладення податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 01.07.2014 №216?

Постановою Кабінету Міністрів України від 1.07.2014 № 216 затверджено перелік медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків (далі — Постанова № 216).

Відповідно до п. 3 Постанови № 216 документами, які підтверджують належність продукції до медичних виробів, є:

  • свідоцтво про державну реєстрацію медичного виробу або підтвердження про державну реєстрацію — для виробів, які пройшли процедуру державної реєстрації в установленому порядку;
  • декларація про відповідність — для медичних виробів, які пройшли процедуру оцінки відповідності згідно з Технічним регламентом щодо медичних виробів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 02.10.2013 № 753, Технічним регламентом щодо медичних виробів для діагностики in vitro, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 02.10.2013 № 754, та Технічним регламентом щодо активних медичних виробів, які імплантують, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 02.10.2013 № 755;
  • заява про медичні вироби особливого призначення — для медичних виробів, виготовлених на замовлення або призначених для оцінки характеристик, відповідно до Технічного регламенту щодо медичних виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.10.2013 № 753, Технічного регламенту щодо медичних виробів для діагностики in vitro, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.10.2013 № 754, та Технічного регламенту щодо активних медичних виробів, які імплантують, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.10.2013 № 755.

Водночас, для застосування норм Постанови № 216 ДФС України рекомендує керуватися листом Міністерства охорони здоров’я України від 10.07.2014 № 18.02-04/4041/1563-ф-14 щодо застосування норм зазначеної постанови. У листі, зокрема,  визазначено, що до 1 липня 2015 року обов'язковим документом, який підтверджує належність продукції до медичних виробів, є свідоцтво про державну реєстрацію медичного виробу або підтвердження про державну реєстрацію медичного виробу; необов'язковими документами є декларація про відповідність та заява про медичні вироби особливого призначення.

logo