text
Медична справа

На виконання подання Уповноваженого буде вилучено норми щодо обов’язковості надання згоди на обробку персональних даних пацієнтів закладів охорони здоров’я

  • 18 серпня 2014
  • 43

Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) підготувало проекти нормативно-правових актів, якими вносяться зміни до дійсних наказів МОЗ щодо обов’язковості надання згоди на обробку персональних даних пацієнтів.

Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) підготувало проекти нормативно-правових актів, якими вносяться зміни до дійсних наказів МОЗ щодо обов’язковості надання згоди на обробку персональних даних пацієнтів. Такі нормативно-правові акти були підготовлені на виконання подання Уповноваженого з прав людини Валерії ЛУТКОВСЬКОЇ щодо усунення порушень конституційного права на охорону здоров’я.

Зокрема, вносяться зміни до таких наказів МОЗ:

  • «Про затвердження форм первинної облікової документації та Інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності та підпорядкування» від 14.02.2012 № 110;
  • «Про затвердження форм первинної облікової документації, що використовується в медико-соціальних експертних комісіях» від 30.07.2012 № 577;
  • «Про затвердження форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я, які надають амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну допомогу населенню, незалежно від підпорядкування та форми власності» від 29.05.2013 № 435.

Валерія ЛУТКОВСЬКА наполягає на внесенні змін до нормативно-правових актів в сфері охорони здоров’я.

Зокрема, зазначено, що обробка персональних даних пацієнтів (в цілях охорони здоров’я, встановлення медичного діагнозу, для забезпечення піклування чи лікування або надання медичних послуг за умови), що такі дані обробляються медичним працівником або іншою особою закладу охорони здоров’я, на якого покладено обов’язки щодо забезпечення захисту персональних даних та на якого поширюється законодавство про лікарську таємницю, здійснюється на підставі пункту 6 частини другої статті 7 Закону України «Про захист персональних даних», а відтак, не потребує надання пацієнтами своєї згоди на таку обробку.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно