text
Медична справа

Толерантна медицина: зменшення стигми та дискримінації до ВІЛ-позитивних пацієнтів

  • 14 серпня 2014
  • 25

У межах соціального проекту «Толерантна медицина» працівники закладів охорони здоров’я пройдуть навчання з теми формування толерантного ставлення до пацієнтів, які живуть з ВІЛ/СНІД.

У межах соціального проекту «Толерантна медицина» працівники закладів охорони здоров’я пройдуть навчання з теми формування толерантного ставлення до пацієнтів, які живуть з ВІЛ/СНІД.

Представниками Київського міського відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», був презентований соціальний проект «Толерантна медицина: Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах м. Києва». У межах проекту 720 медичних працівників столиці пройдуть навчання з теми формування толерантного ставлення до пацієнтів, які живуть з ВІЛ/СНІД та представників груп найвищого ризику (наркозалежних; чоловіків, що мають секс з чоловіками та працівників комерційного сексу).

Про це йшлося під час прес-конференції, темою якої стала дискримінація хворих на ВІЛ/СНІД, за участі представників ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» та Голови Держслужби України соцзахворювань Володимира КУРПІТИ.

Як заявив під час заходу Володимир КУРПІТА, рівень взаємної поваги та толерантності у процесі діалогу між лікарем та пацієнтом часто формує бажання чи небажання останнього продовжувати лікування.

Громадські діячі підкреслили, що окрім навчання та юридичного представництва, серед заходів проекту передбачено проведення оцінки рівня стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, серед медичних працівників; впровадження у медичних закладах політики протидії стигматизації та дискримінації та політики, «дружньої» до ВІЛ-позитивних людей та груп найвищого ризику.

«Наша робота буде спрямована на побудову позитивної комунікації між пацієнтом та медичним працівником, в основі якої лежать толерантне ставлення та взаємоповага. Успіх лікування кожногопацієнта залежить не тільки від правильно поставленого діагнозу та призначеного лікування, а і сприятливого психологічного середовища», - зазначила Оксана Брижовата, керівник відділу інноваційних програм ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Проект «Толерантна медицина» є частиною проекту RESPECT, який впроваджується ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» у м. Києві та Львові, у партнерстві з Держслужбою України соцзахворювань, відповідними департаментами охорони здоров’я, за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно