text
Медична справа

МОЗ пропонує спростити процедуру перереєстрації лікарських засобів

  • 8 серпня 2014
  • 25

Передбачається, що лікарський засіб після першої реєстрації потрібно буде перереєструвати лише один раз – через п’ять років. З дня державної перереєстрації ліки пропонується застосовувати протягом необмеженого строку.

Наразі, за діючим Законом України «Про лікарські засоби» від 04.04.1996 № 123/96-ВР, перереєстровувати лікарські засоби необхідно кожні п’ять років. А отже, кожні п’ять років необхідно збирати необхідні документи.

Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) розробило законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про лікарські засоби» (щодо обігу лікарських засобів та державного контролю якості ввезених на територію України лікарських засобів)». Ним передбачається, що лікарський засіб після першої реєстрації потрібно буде перереєструвати лише один раз — через п’ять років. З дня державної перереєстрації ліки пропонується застосовувати протягом необмеженого строку.

«Після закінчення строку, протягом якого було дозволено застосування лікарського засобу в Україні, його подальше застосування можливе за умови перереєстрації. Після перереєстрації строк застосування в Україні лікарського засобу не обмежується. Лікарські засоби, випущені в обіг під час строку, протягом якого лікарський засіб було дозволено до застосування в Україні, можуть застосовуватись до закінчення їх терміну придатності, визначеного виробником та зазначеного на упаковці», — зазначається у законопроекті.

Крім того, за словами Міністра, саму процедуру перереєстрації буде пришвидшено. Олег МУСІЙ висловив сподівання, що законопроект буде подано на розгляд парламенту як невідкладний і Верховна Рада України його підтримає.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно