З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Нова Загальнодержавна цільова соціальна програма протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу більш як удвічі розширить доступ пацієнтів до лікування

  • 30 липня 2014
  • 12

Також передбачено зниження на 50% кількості нових випадків інфікування серед представників груп підвищеного ризику, зменшення до 1% рівня передачі ВІЛ від матері до дитини.

Сьогодні, 30 липня, у Міністерстві охорони здоров’я України (МОЗ) відбувся брифінг на тему «Розгляд Парламентом Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу: п’ятирічна перспектива боротьби з ВІЛ в Україні».

У брифінгу взяли участь Голова Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції та іншим соціально небезпечним захворюванням Володимир КУРПІТА, головний лікар КЗ «Вінницький обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Ігор МАТКОВСЬКИЙ та Голова правління ГО «Ініціативи в громадській охороні здоров’я» Андрій ГУК.

За словами Володимира КУРПІТИ у країні відбувається стабілізація епідемічного процесу, зокрема у 2013 році смертність від СНІДу знизилася на 10%; майже у сім разів скоротився рівень передачі ВІЛ від матері до дитини, який на сьогодні складає 3,7%.

Нагадаємо, що нещодавно Уряд схвалив проект чергової Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014—2018 роки (далі — програма). Експерти вважають, що нова програма дасть змогу охопити профілактичними заходами більше:

  • 160 тисяч споживачів ін’єкційних наркотиків,
  • 80 тисяч ув’язнених,
  • 30 тисяч дітей, які потрапили до складних життєвих обставин,
  • 40 тисяч осіб, які залучені до секс-бізнесу та чоловіків, що мають секс з чоловіками;

Окрім цього, програма забезпечить доступ до життєво необхідного лікування для 120 тисяч наших громадян, хворих на СНІД.

Також передбачено зниження на 50% кількості нових випадків інфікування серед представників груп підвищеного ризику, зменшення до 1% рівня передачі ВІЛ від матері до дитини.

Орієнтовний обсяг необхідного фінансування на п’ять років становить 6,4 мільярди гривень. Обсяг фінансування програми з державного бюджету буде визначатися щороку відповідно до конкретних завдань та наявних коштів.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх професійних подій!

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно