З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Облік фіксажу

  • 4 серпня 2017
  • 76

Запитання

Як у медичному закладі вести облік фіксажу, проявників, регенераторів?

Відповідь

Щодо ведення обліку проявників, регенераторів, фіксажу зазначимо таке. Відповідно до Положення про упорядкування рентгенологічних досліджень, затвердженого Наказом № 340, проявлення рентгенівської плівки проводять за інструкцією з обов’язковим щоденним визначенням часу проявлення та кількості використаного відновника. При збільшенні часу проявлення у 2,5 рази проявник необхідно замінити.

Це означає, що для визначення (обліку та списання) норм використання проявників, регенераторів, фіксажу тощо потрібно послуговуватися інструкціями виробників, які є у комплекті до засобів.

У закладі охорони здоров’я локальним наказом керівника можна затвердити норми використання рентгенплівки та норми використання витратних матеріалів у відділі променевої діагностики. Зокрема, можна порахувати місячну потребу закладу у проявнику і регенераторі для автоматичного оброблення. Аналогічно —  фіксажу і регенератора для автоматичного оброблення.

Облік фіксажуЧитайте: "Медичні інформаційні технології в Україні"

Підбиваючи підсумки: Плівку списують з бухгалтерського обліку на основі медичних карт стаціонарного (амбулаторного) хворого або історій розвитку дитини, даних Журналу запису рентгенологічних досліджень, Карти профілактичних флюорографічних досліджень та Локальних нормативів використання рентгенплівки на одне дослідження (у разі їх наявності у закладі).

Зіпсовану плівку списують з бухгалтерського обліку на основі відповідних актів, фіксаж — на основі нормативів використання фіксажу, наведених в інструкції виробника або на основі Локальних нормативів, затверджених наказом керівника.

Облік фіксажуЧитайте: "Електронний реєстр пацієнтів: основні положення"

Читайте в е-журналі «Довідник головної медичної сестри»:

Мовою закону про раннє виявлення онкозахворювань у населення

Виявляти онкозахворювання в пацієнтів на ранніх стадіях — обов’язок не лише лікарів, а й молодших спеціалістів з медичною освітою. Однак якість їхньої роботи залежить від того, як її організує керівник — головна медична сестра. Що входить до спеціалізованої онкологічної допомоги та які обов’язки головної медичної сестри під час її надання, дізнайтеся з публікації

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно