З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Рентгенологічний архів

  • 4 серпня 2017
  • 31

Запитання

Як зберігати плівки в рентгенологічному архіві?

Відповідь

Відповідно до Інструкції про періодичність рентгенівських обстежень органів грудної порожнини певних категорій населення України, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17.05.2008 № 254 (далі — Інструкція № 254), рентгенограми, зроблені з метою скринінгу, зберігають в рентгенологічному архіві так:

  • рентгенплівку в рулонах зі знімками норми і з малими залишковими змінами (вогнища Гона, поодинокі кальцинати в коренях), а також іншими відхиленнями від норми, що не потребують дообстеження і динамічного спостереження, зберігаються у рентгенологічному кабінеті (відділенні) протягом 3 років;
  • рентгенівську плівку в рулонах скріплюють відповідно до номерів кадрів і зберігають у металевих коробках. На коробках зазначають дати проведення обстеження і номери кадрів.

Отже, відповідно до Положення про архів матеріалів відділу променевої діагностики, затвердженого Наказом № 340, та Інструкції № 254 використані рентгенплівки певний час зберігають в архіві закладу. 

Актуальне в журналі «Управління закладом охорони здоров'я»:

Пільгові пенсії лікарям-рентгенологам і рентгенолаборантам за новими списками

Із листа до редакції: «У новій редакції Списку № 1, що затверджена постановою КМУ від 24.06.2016 № 461, передбачені «Лікарі-рентгенологи, а також лікарі, зайняті у відділеннях інтервенційної радіології (рентгенохірургічний блок)» та «Рентгенолаборанти, зайняті у відділеннях інтервенційної радіології (рентгенохірургічний блок)». У комунальній поліклініці у рентгенвідділенні, де здійснюють рентгенографічну, рентгеноскопічну і мамографічну діагностику, рентгенхірургічний блок інтервенційної радіології відсутній. Чи матимуть зазначені працівники право на пенсію за віком на пільгових умовах при досягненні 25 років загального стажу із них 10 років у зазначених умовах і якщо немає такого стажу?»

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно