З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Медичний працівник передумав звільнятися. Що робити закладу?

  • 14 серпня 2017
  • 215

Запитання

Працівник подав заяву про звільнення за власним бажанням. Медзаклад запросив на його місце іншого кандидата, утім, працівник передумав звільнятися. Як має вчиняти керівник лікарні?

Відповідь

Згідно з частиною другою статті 38 Кодексу законів про працю України від 10.12.1971 № 322­VIII (КЗпП), якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, роботодавець не вправі звільнити його за поданою раніше заявою. Проте ця норма не поширюється на випадки, коли на місце такого працівника запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.

Основні етапи створення нового медзакладу — надавача первинної медичної допомоги

Практичні поради
Павло Брагінський,юридичний радник Проекту з підтримки реформи ПМД
Новий заклад має бути доцільним та відповідати інтересам громади, а громада повинна мати можливість фінансово забезпечити створення закладу, який буде надавати ПМД на належному рівні. Тобто для створення власного закладу ПМД, потрібно розуміти, яким він буде.

Особі, запрошеній на роботу в порядку переведення з іншого закладу за погодженням між керівниками закладів, не може бути відмовлено в укладенні трудового договору (ч. 5 ст. 24 КЗпП).

Отже, якщо заклад на місце працівника, який звільняється, вже запросив іншого кандидата, він має відмовити працівнику, який звільняється, в праві відкликати заяву про звільнення.

Медичний працівник передумав звільнятися. Що робити закладу?Читайте: "Персональні дані медичних працівників: як захистити?"

Таку відмову доцільно зазначити в резолюції керівника на заяві працівника про відкликання раніше поданої заяви про звільнення за власним бажанням.

За наявності вакансій у закладі та згоди роботодавця і працівника, що передумав звільнятися, останнього може бути переведено на іншу посаду.

Читайте в е-журналі «Довідник головної медичної сестри»:

Мовою закону про раннє виявлення онкозахворювань у населення

Виявляти онкозахворювання в пацієнтів на ранніх стадіях — обов’язок не лише лікарів, а й молодших спеціалістів з медичною освітою. Однак якість їхньої роботи залежить від того, як її організує керівник — головна медична сестра. Що входить до спеціалізованої онкологічної допомоги та які обов’язки головної медичної сестри під час її надання, дізнайтеся з публікації

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно