text
Медична справа

Вимоги до посадової інструкції молодшої медичної сестри

  • 19 серпня 2017
  • 601

Запитання

Чи є якісь спеціальні вимоги до посадової інструкції молодшої медичної сестри, яка тільки вступає на посаду після проходження професійного навчання?

Відповідь

Особи, які закінчили навчання з підготовки молодших медичних сестер, підлягають атестації на засіданні кваліфікаційної комісії для визначення рівня знань і практичних навичок з метою присвоєння кваліфікації молодшої медичної сестри з подальшим отриманням посвідчення.

На особу, яка буде обіймати посаду молодшої медичної сестри, під час оформлення її в штат розробляють посадову інструкцію. Посадова інструкція є юридичним документом, який регламентує діяльність працівника на конкретній посаді, визначає організаційно-правовий статус такого працівника, його завдання та обов’язки, права, відповідальність тощо. У розглянутому випадку посадову інструкцію розробляє керівник структурного підрозділу, в якому буде працювати молодша медична сестра. Після того, як з нею ознайомиться під підпис молодша медична сестра, інструкцію затверджує керівник закладу охорони здоров’я.

Стандарти дій медичних сестер при виявленні пацієнтів з інфекціями

 Які доходи КНП потрібно відображати у фінансовому плані
Таїса Наконечна головна медична сестра Клінічної лікарні «Феофанія» Державного управління справами, Київ
Головна медична сестра має надати акредитаційній комісії затверджений та узгоджений план дій на випадок виявлення пацієнтів з особливо небезпечними інфекціями (п. 7.3 Стандартів акредитації закладів охорони здоров’я, затверджених наказом МОЗ «Про вдосконалення акредитації закладів охорони здоров’я» від 14.03.2011 № 142).

Особу, яка поступає працювати на посаду молодшої медичної сестри, обов’язково ознайомлюють з посадовою інструкцією до початку роботи — у період оформлення документів про прийом на роботу.

Після розроблення інструкцію підписують і затверджують у трьох примірниках, які мають однакову юридичну силу: по одному для молодшої медичної сестри, для старшої медичної сестри структурного підрозділу з організації і контролю роботи, для відділу кадрів.

Уточнення або доповнення до посадової інструкції, якщо такі необхідні, мають бути пов’язані з виконанням нових завдань та обов’язків працівника і оформлюються так само, як інструкція.

Вимоги до посадової інструкції молодшої медичної сестриЧитайте: "Звіт лікаря — рекомендації щодо складання"

При переході молодшої медичної сестри на таку ж посаду до іншого структурного підрозділу, складають нову посадову інструкцію, що відповідатиме новій посаді та виконанню на ній відповідних службових обов’язків.

При розробленні посадових інструкцій слід забезпечити єдиний підхід до викладення змісту, структури розділів, побудови та послідовності їх розташування. Посадові інструкції молодших медичних сестер мають містити повний перелік завдань та обов’язків, знань, повноважень, відповідальності, що передбачає робота на конкретній посаді. Обов’язково мають бути враховані питання охорони праці, профілактики професійних захворювань, додержання правил медичної етики та деонтології при спілкуванні з пацієнтами та медичним персоналом, збереження медичної таємниці. Всі ці питання також розглядають і під час навчання з метою підготовки молодших медичних сестер.

Читайте в е-журналі «Довідник головної медичної сестри»:

Паліативна допомога: правове регулювання

1. Що таке «паліативна допомога» та кому її надають

2. Якими нормативно-правовими актами врегульовано паліативну допомогу в Україні

3. Які зміни у паліативній медицині планує впровадити МОЗ

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно