Вимоги до посадової інструкції молодшої медичної сестри

161

Запитання

Чи є якісь спеціальні вимоги до посадової інструкції молодшої медичної сестри, яка тільки вступає на посаду після проходження професійного навчання?

Відповідь

Особи, які закінчили навчання з підготовки молодших медичних сестер, підлягають атестації на засіданні кваліфікаційної комісії для визначення рівня знань і практичних навичок з метою присвоєння кваліфікації молодшої медичної сестри з подальшим отриманням посвідчення.

На особу, яка буде обіймати посаду молодшої медичної сестри, під час оформлення її в штат розробляють посадову інструкцію. Посадова інструкція є юридичним документом, який регламентує діяльність працівника на конкретній посаді, визначає організаційно-правовий статус такого працівника, його завдання та обов’язки, права, відповідальність тощо. У розглянутому випадку посадову інструкцію розробляє керівник структурного підрозділу, в якому буде працювати молодша медична сестра. Після того, як з нею ознайомиться під підпис молодша медична сестра, інструкцію затверджує керівник закладу охорони здоров’я.

Особу, яка поступає працювати на посаду молодшої медичної сестри, обов’язково ознайомлюють з посадовою інструкцією до початку роботи — у період оформлення документів про прийом на роботу.

Після розроблення інструкцію підписують і затверджують у трьох примірниках, які мають однакову юридичну силу: по одному для молодшої медичної сестри, для старшої медичної сестри структурного підрозділу з організації і контролю роботи, для відділу кадрів.

Уточнення або доповнення до посадової інструкції, якщо такі необхідні, мають бути пов’язані з виконанням нових завдань та обов’язків працівника і оформлюються так само, як інструкція.

Вимоги до посадової інструкції молодшої медичної сестриЧитайте: "Звіт лікаря — рекомендації щодо складання"

При переході молодшої медичної сестри на таку ж посаду до іншого структурного підрозділу, складають нову посадову інструкцію, що відповідатиме новій посаді та виконанню на ній відповідних службових обов’язків.

При розробленні посадових інструкцій слід забезпечити єдиний підхід до викладення змісту, структури розділів, побудови та послідовності їх розташування. Посадові інструкції молодших медичних сестер мають містити повний перелік завдань та обов’язків, знань, повноважень, відповідальності, що передбачає робота на конкретній посаді. Обов’язково мають бути враховані питання охорони праці, профілактики професійних захворювань, додержання правил медичної етики та деонтології при спілкуванні з пацієнтами та медичним персоналом, збереження медичної таємниці. Всі ці питання також розглядають і під час навчання з метою підготовки молодших медичних сестер.

Читайте в е-журналі «Довідник головної медичної сестри»:

Паліативна допомога: правове регулювання

1. Що таке «паліативна допомога» та кому її надають

2. Якими нормативно-правовими актами врегульовано паліативну допомогу в Україні

3. Які зміни у паліативній медицині планує впровадити МОЗОсвітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах

Вітаємо на порталі! І даруємо санбюлетені

Зареєструйтеся — і гайда до розділу «Санбюлетені»:

• Ризики в роботі медичної сестри — вірусний гепатит В

• Перша допомога у випадку контакту із джерелом потенційного інфікування ВІЛ

Скачуйте безплатно
розміщуйте на інфостендах медичного закладу

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Медична справа»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль