Чи має вестися листок призначень наркотичних засобів на виписаний за рецептом морфін?

94

Запитання

Чи має вестися листок призначень наркотичних засобів на виписаний за рецептом морфін, якщо хворий вводить його собі самостійно?

Відповідь

Відповідно до пункту 26 Постанови № 333 призначення наркотичних засобів, психотропних речовин хворим, яким медична допомога надається в стаціонарних умовах, здійснюється в листку призначень за формою, визначеною Міністерством охорони здоров’я України, з обов’язковим записом у медичній картці такого хворого.

Призначення наркотичних засобів, психотропних речовин хворим, які отримують лікування в амбулаторних умовах, здійснюється в листку призначень за формою, визначеною Міністерством охорони здоров’я України, з обов’язковим записом у медичній картці амбулаторного хворого. Тобто в обох випадках ведеться листок призначення.

Хворому виписали рецепт на десять днів, але доза виявилася недостатньою. Можна виписати ще один рецепт чи потрібно чекати ще десять днів?

Чекати не можна ні в якому разі. Якщо хворий зателефонував або прийшов у заклад охорони здоров’я з проханням збільшити дозу, лікар у картці амбулаторного хворого обгрунтовує, що доза виявилася недостатньою, і перепризначає дозу (наприклад було по таблетці на день, а перепризначив по дві таблетки на день).

Обгрунтування лікар пише лише раз, а не кожні десять днів, у разі, якщо доза препарату не збільшується.



Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.




© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах

Вітаємо на порталі! І даруємо санбюлетені

Зареєструйтеся — і гайда до розділу «Санбюлетені»:

• Ризики в роботі медичної сестри — вірусний гепатит В

• Перша допомога у випадку контакту із джерелом потенційного інфікування ВІЛ

Скачуйте безплатно
розміщуйте на інфостендах медичного закладу

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Медична справа»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль