Сестра медична палатна переведена на посаду сестри медичної з дієтології: чи обов’язково проходити атестацію

78

Запитання

Сестра медична палатна, яка має вищу кваліфікаційну категорію за спеціальністю «Сестринська справа», переведена на посаду сестри медичної з дієтології. Сестра медична з дієтології теж атестується за спеціальністю «Сестринська справа». Чи має право працівниця на отримання заробітної плати за вищою кваліфікаційною категорією без повторної атестації?

Відповідь

Згідно з пунктом 4.10 Положення про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 23.11.2007 № 742, молодші спеціалісти з медичною освітою, що працюють на посадах сестер медичних усіх найменувань (крім сестер медичних операційних та сестер медичних — анестезистів), інструкторів з трудової терапії, інструкторів з лікувальної фізкультури, оптометристів, техніків-ортезистів-гіпсовиливальників усіх типів закладів охорони здоров’я проходять атестацію за спеціальністю «Сестринська справа».

Сестра медична палатна переведена на посаду сестри медичної з дієтології: чи обов’язково проходити атестаціюЧитайте: "Шаблони посадової та робочої інструкції для медичних працівників"

До стажу роботи для проходження атестації за цією спеціальністю їм, крім того, зараховується період роботи на посадах фельдшерів та акушерок усіх найменувань, сестер медичних операційних та сестер медичних — анестезистів усіх типів закладів охорони здоров’я.

Тобто, як сестра медична палатна, так і сестра медична з дієтичного харчування проходитимуть атестацію за спеціальністю «Сестринська справа».

Однак, кваліфікаційними характеристиками посад, вміщеними відповідно до Випуску 78 «Охорона здоров’я» Довідника кваліфікаційних професій працівників, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29.03.2002 № 117 (далі — ДКХП 78), передбачено різні кваліфікаційні вимоги в частині спеціалізації до працівників за посадою сестри медичної та сестри медичної з дієтичного харчування.

ДКХП 78 передбачає обов’язкову наявність у сестри медичної з дієтичного харчування спеціалізації за фахом «Дієтотерапія», якої не передбачено для посади сестри медичної палатної. При цьому інші кваліфікаційні вимоги до зазначених посад залишаються однаковими.

Сестра медична палатна переведена на посаду сестри медичної з дієтології: чи обов’язково проходити атестаціюЧитайте: "Акт про проведення дезінфекції"

Спеціалізацію медичні працівники проходять відповідно до правил, визначених наказом Міністерства охорони здоров’я України «Про підвищення кваліфікації молодших спеціалістів з медичною та фармацевтичною освітою» від 07.09.1993 № 198.

Отже, роботодавець може перевести працівника з посади сестри медичної палатної на посаду сестри медичної з дієтичного харчування зі збереженням заробітної плати за вищою кваліфікаційною категорією без повторної атестації, за умови одночасного направлення такого працівника на курси спеціалізації за фахом «Дієтотерапія». 

Читайте в е-журналі «Довідник головної медичної сестри»:

Етичний кодекс медичної сестри

Погодьтеся, кожен хоче працювати в колективі, де всі працівники відповідально ставляться до своєї роботи. Ставлення до пацієнтів, стосунки з колегами, сумлінне виконання професійних обов’язків, самовдосконалення — саме ці «компоненти» визначають, яким буде результат лікування. Радимо ознайомити своїх підлеглих з Кодексом професійної етики медичних сестер України, складеним відповідно до сучасних етико-нормативних документів міжнародних медичних організацій



Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.




© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах

Вітаємо на порталі! І даруємо санбюлетені

Зареєструйтеся — і гайда до розділу «Санбюлетені»:

• Ризики в роботі медичної сестри — вірусний гепатит В

• Перша допомога у випадку контакту із джерелом потенційного інфікування ВІЛ

Скачуйте безплатно
розміщуйте на інфостендах медичного закладу

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Медична справа»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль