З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Медична сестра відмовляється проходити чергову атестацію: дії роботодавця

  • 29 серпня 2017
  • 1424

Запитання

Після збігу п’ятирічного строку з дати проходження останньої атестації медична сестра відмовляється від підвищення кваліфікації та проходження чергової атестації. Чи має вона право продовжувати роботу?

Відповідь

Законодавство не містить вимог щодо обов’язковості та періодичності підвищення кваліфікації молодших спеціалістів з медичною освітою, а лише визначає як одну з підстав для проведення атестації на присвоєння (підтвердження) кваліфікаційної категорії (п. 1.5 Положення про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 23.11.2007 № 742; далі — Положення про атестацію).
Пунктом 3.1 Положення про атестацію визначено, що атестації на підтвердження кваліфікаційної категорії за бажанням підлягають фахівці, яким присвоєні кваліфікаційні категорії, у строк до 5 років з дня попередньої атестації.

Медична сестра відмовляється проходити чергову атестацію: дії роботодавцяЧитайте: "Комиссия по инфекционному контролю в ЛПУ"

Якщо у сестри медичної не виникло бажання пройти чергову атестацію, роботодавець не має засобів впливу на такого працівника.
Крім того, законодавством не надано роботодавцю можливості усунення від виконання посадових обов’язків чи пониження до рівня стажиста молодших спеціалістів з медичної освітою, як це передбачено для лікарського персоналу.
Отже особа, що вчасно не пройшла атестацію на підтвердження кваліфікаційної категорії, матиме право і надалі працювати, однак вже без кваліфікаційної категорії, і відповідно, з пониженням посадового окладу.

Читайте в е-журналі «Довідник головної медичної сестри»:

Етичний кодекс медичної сестри

Погодьтеся, кожен хоче працювати в колективі, де всі працівники відповідально ставляться до своєї роботи. Ставлення до пацієнтів, стосунки з колегами, сумлінне виконання професійних обов’язків, самовдосконалення — саме ці «компоненти» визначають, яким буде результат лікування. Радимо ознайомити своїх підлеглих з Кодексом професійної етики медичних сестер України, складеним відповідно до сучасних етико-нормативних документів міжнародних медичних організацій

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно