Медична сестра відмовляється проходити чергову атестацію: дії роботодавця

333

Запитання

Після збігу п’ятирічного строку з дати проходження останньої атестації медична сестра відмовляється від підвищення кваліфікації та проходження чергової атестації. Чи має вона право продовжувати роботу?

Відповідь

Законодавство не містить вимог щодо обов’язковості та періодичності підвищення кваліфікації молодших спеціалістів з медичною освітою, а лише визначає як одну з підстав для проведення атестації на присвоєння (підтвердження) кваліфікаційної категорії (п. 1.5 Положення про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 23.11.2007 № 742; далі — Положення про атестацію).
Пунктом 3.1 Положення про атестацію визначено, що атестації на підтвердження кваліфікаційної категорії за бажанням підлягають фахівці, яким присвоєні кваліфікаційні категорії, у строк до 5 років з дня попередньої атестації.

Медична сестра відмовляється проходити чергову атестацію: дії роботодавцяЧитайте: "Комиссия по инфекционному контролю в ЛПУ"

Якщо у сестри медичної не виникло бажання пройти чергову атестацію, роботодавець не має засобів впливу на такого працівника.
Крім того, законодавством не надано роботодавцю можливості усунення від виконання посадових обов’язків чи пониження до рівня стажиста молодших спеціалістів з медичної освітою, як це передбачено для лікарського персоналу.
Отже особа, що вчасно не пройшла атестацію на підтвердження кваліфікаційної категорії, матиме право і надалі працювати, однак вже без кваліфікаційної категорії, і відповідно, з пониженням посадового окладу.

Читайте в е-журналі «Довідник головної медичної сестри»:

Етичний кодекс медичної сестри

Погодьтеся, кожен хоче працювати в колективі, де всі працівники відповідально ставляться до своєї роботи. Ставлення до пацієнтів, стосунки з колегами, сумлінне виконання професійних обов’язків, самовдосконалення — саме ці «компоненти» визначають, яким буде результат лікування. Радимо ознайомити своїх підлеглих з Кодексом професійної етики медичних сестер України, складеним відповідно до сучасних етико-нормативних документів міжнародних медичних організаційОсвітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.
© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах

Вітаємо на порталі! І даруємо санбюлетені

Зареєструйтеся — і гайда до розділу «Санбюлетені»:

• Ризики в роботі медичної сестри — вірусний гепатит В

• Перша допомога у випадку контакту із джерелом потенційного інфікування ВІЛ

Скачуйте безплатно
розміщуйте на інфостендах медичного закладу

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Медична справа»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль