text
Медична справа

Чи можна відтермінувати курси підвищення кваліфікації для медсестри?

  • 14 вересня 2017
  • 731

Запитання

Медична сестра працює у гінекологічному відділенні. Має стаж роботи 10 років. Курси підвищення кваліфікації пройшла 2011 року, тоді ж і проатестувалась. Далі пройшла позачергову атестацію у 2012 році. Наступна атестація буде 2017 року, проте строк закінчення курсів стікає 2016 року. Чи можна не проходити курси підвищення кваліфікації 2016 року, а пройти їх 2017 року, тобто в рік проходження чергової атестації?

Відповідь

Ні. Такий медичний працівник має пройти курси підвищення кваліфікації 2016 року відповідно до наказу МОЗ від 07.09.1993 № 198.

У п. 1.5 Положення про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України «Про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою» від 23.11.2007 № 742 сказано, що атестації на присвоєння (підтвердження) кваліфікаційної категорії підлягають особи, які закінчили протягом останніх п’яти років в закладі (підрозділі) післядипломної освіти курси підвищення кваліфікації молодших спеціалістів з медичною освітою.

На момент чергової атестації цього працівника у 2017 році буде вже не п’ять, а шість років після закінчення курсів.

Отже, молодші спеціалісти з медичною та фармацевтичною освітою мають проходити курси підвищення кваліфікації не рідше одного разу на п’ять років.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно