З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Норми зберігання наркотичних засобів у відділенні і реальна потреба - як співвідносити?

  • 20 вересня 2017
  • 87

Запитання

Що робити, якщо затверджені норми зберігання наркотичних засобів у відділенні істотно перевищують реальну потребу?

Відповідь

Якщо завідувач відділення чи старша медична сестра бачить, що в неї залежуються невикористані  наркотичні лікарські засоби, потрібно зробити перерахунок. Наприклад, у вас зберігається 20 ампул оксибутирату натрію. Протягом місяця препарат вам жодного разу не знадобився. У цьому разі потрібно повернути наркотичні лікарські засоби у місце зберігання основного запасу. При цьому обов’язково чітко прописати ваші дії в журналах (препарат повернуто на склад, поставлено на облік). Після чого робиться перерахунок потреби відділення у зазначеному лікарському засобі.

Отже, у локальному наказі зазначено максимальну кількість препаратів, яку можна зберігати у відділенні. Якщо завідувач відділення приймає рішення, що така кількість завелика, її можна зменшити.

норми зберігання наркотичних засобів у відділенні і реальна потреьа - як співвідносити?Читайте: "Журнал обліку осіб з високим ризиком виникнення захворювань"

Нагадуємо, препарати наркотичних засобів, психотропних речовин, які раніше не застосовувалися у закладі охорони здоров’я, зберігають у закладі, відділеннях, на постах та в кабінетах закладів перший місяць у довільних обсягах, які визначають керівники відділень, виходячи з медичної потреби відділення, та затверджуються наказом керівника закладу.

При виникненні певних обставин (різке збільшення кількості пацієнтів або збільшення частки пацієнтів, що потребують лікування наркотичними засобами) керівник закладу приймає рішення про збільшення обсягів їх зберігання, що перевищує споживання за попередній місяць більше ніж на 25%, яке оформлює відповідним наказом з обгрунтуванням необхідності збільшення.

Читайте в е-журналі «Довідник головної медичної сестри»:

Методи лабораторної діагностики вірусних інфекцій

Точна діагностика вірусних інфекцій сприяє правильному вибору способу їх лікування. Нові методи лабораторної діагностики дають змогу точніше визначити збудник захворювання, а результати проведених досліджень — вжити протиепідемічних заходів

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно