З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Локальні документи щодо санітарно-гігієнічного режиму у ЦСВ

  • 25 вересня 2017
  • 165

Запитання

Які локальні документи потрібно розробити щодо санітарно-гігієнічного режиму у центральному стерилізаційному відділенні?

Відповідь

Керівники закладів охорони здоров’я, у складі яких є стерилізаційні відділення, зберігають у закладі примірник Правил № 552 та ознайомлюють з документом працівників. Радимо оформити це внутрішнім наказом, отримати підписи працівників, що вони ознайомилися з Правилами № 552, а ще ліпше — додатком до наказу затвердити локальну інструкцію чи порядок щодо проведення дезінфекції, ПСО та стерилізації. Локальний документ складають на основі Правил № 552.

У тесті локального наказу бажано визначити осіб, відповідальних за впровадження Правил № 552.

Наприклад, комісії з інфекційного контролю доручають розробити порядок очищення та санітарного оброблення приміщень для уникнення контамінації обладнання, медичних виробів, пакувальних та маркувальних матеріалів.

Комісія з інфекційного контролю закладу розробляє не тільки порядок очищення та санітарного оброблення приміщень ЦСВ, а і графіки (з призначенням відповідальних осіб) санітарно-гігієнічного оброблення обладнання та проведення профілактичного технічного обслуговування. При цьому комісія враховує рекомендації виробника щодо порядку та кратності санітарно-гігієнічного оброблення обладнання та його профілактичного технічного обслуговування

Оскільки Наказ № 552 набув чинності 1 вересня 2016 року, то завбачливо вчинили керівники, які підготували локальний наказ завчасно і датували його відповідно — 01.09.2016.

Локальні документи щодо санітарно-гігієнічного режиму у ЦСВЧитайте: "Контроль качества стерилизации: методы, основные положения"

Зазвичай порядок дезінфікування, ПСО та стерилізації медичних виробів на рівні ЗОЗ визначає та контролює комісія з інфекційного контролю, яка працює відповідно до Типового положення про Комісію з інфекційного контро- лю закладів охорони здоров’я, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04.04.2012 № 236.

Комісія з інфекційного контролю закладу розробляє не тільки порядок очищення та санітарного оброблення приміщень ЦСВ, а і графіки (з призначенням відповідальних осіб) санітарно-гігієнічного оброблення обладнання та проведення профілактичного технічного обслуговування. При цьому комісія враховує рекомендації виробника щодо порядку та кратності санітарно-гігієнічного оброблення обладнання та його профілактичного технічного обслуговування.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно