З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Пацієнт загубив листок непрацездатності — що робити?

  • 9 жовтня 2017
  • 164

Запитання

Що має робити лікарсько-консультативна комісія, якщо пацієнт загубив листок непрацездатності?

Відповідь

Якщо пацієнт загубив листок непрацездатності, лікар може видати йому дублікат. Рішення про це приймає лікарсько-консультативна комісія закладу, в якому був виданий листок непрацездатності. Таке рішення фіксують у формі первинної облікової документації № 035/о «Журнал запису висновків лікарсько-консультативної комісії», затвердженій наказом МОЗ України від 14.02.2012 № 110 «Про затвердження форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності та підпорядкування» (далі — Форма № 035/о).

Підставою для видачі дубліката є довідка з місця роботи про те, що виплати за втраченим листком непрацездатності не здійснювали (згідно з п. 12 Інструкції № 532 та п. 1.14 Інструкції № 455). Без цієї довідки дублікат листка непрацездатності не видають.

Пацієнт загубив листок непрацездатності  —  що робити?Читайте: "Національний перелік основних лікарських засобів: зміни, основні аспекти, порядок приняття"

При оформленні дубліката листка непрацездатності у верхньому правому кутку зазначають «дублікат», а у графі «Звільнення від роботи» одним рядком записують весь період непрацездатності. Документ підтверджують підписом і печаткою лікуючого лікаря та голови лікарсько-консультативної комісії (відповідно до п. 12 Інструкції № 532). Факт видачі дубліката листка непрацездатності із зазначенням його номера записують також у медичну карту амбулаторного (стаціонарного) хворого.

Актуальне в журналі «Управління закладом охорони здоров'я»:

Організовуємо та оплачуємо роботу працівників під час простою закладу охорони здоров’я

Роботу закладу охорони здоров’я призупинено через капремонт. Оформлено простій. Постає купа запитань, як організувати роботу працівників закладу під час простою. Перевести їх на іншу роботу? оплатити їхню працю в умовах простою? Відправити у відпустку з виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення? Керівництвом до дії стане наша публікація

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно