З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Видатки на придбання медзакладом медичних інструментів, пристроїв та приладдя

  • 21 листопада 2016
  • 2833

Запитання

Медичний заклад планує придбати фельдшерські сумки, тонометри, бокси для стерилізації, пульсоксиметри, глюкометри, ваги медичні для новонароджених, опромінювачі, гігрометри вартістю ціною від 300 до 1500 грн. (без ПДВ). За яким КЕКВ — за 2220 чи 2210 — він має ці медичні інструменти, пристрої та приладдя оплатити? 

Відповідь

Передусім зазначимо, що фельдшерські сумки, тонометри, бокси для стерилізації, пульсоксиметри, глюкометри, ваги медичні для новонароджених, опромінювачі є медичними пристроями та приладдям, а гігрометри — кліматичним обладнанням.

Оскільки ціна (без ПДВ) медичних пристроїв, приладдя та кліматичного обладнання становить від 300 до 1500 грн., їх відносять не до основних засобів, а до малоцінних необоротних матеріальних активів як предмети вартістю до 6000 грн. (без ПДВ), строк використання яких перевищує один рік.

Тому видатки з придбання цих медичних пристроїв та приладдя потрібно проводити за КЕКВ 2220 «Медикаменти та перев’язувальні матеріали». Бо вироби медичного призначення, такі як інструменти, пристрої, приладдя, матеріали та інші вироби, зокрема термометри, діагностичні тести тощо, які не беруться на облік як основні засоби, придбавають саме за КЕКВ 2220 «Медикаменти та перев’язувальні матеріали».

Такої думки притримується і Казначейство у своїх роз’ясненнях від 12.09.2013 № 17-08/59-21373 та від 25.03.2014 № 17-05/288-6816.

Перелік медичних виробів визначає Державний реєстр медичної техніки і виробів медичного призначення (www.moz.gov.ua). Окрім цього, належність до медичних виробів визначають і Методичні рекомендації ведення обліку лікарських засобів та медичних виробів у закладах охорони здоров’я, затверджених наказом МОЗ від 09.09.2014 № 635 (які застосовуються наразі в частині, що не суперечить НП(с)БОДС). За цим нормативним актом до медичних виробів відносять, зокрема:

  • медичні вироби, які використовуються як окремо, так і в поєднанні між собою, у т. ч. програмні засоби, необхідні для їх належного використання з метою забезпечення профілактики, діагностики, лікування, спостереження або полегшення стану пацієнта у разі захворювання, травми, каліцтва або їх компенсації;
  • сумки санітарні, приладдя, пристосування, інструменти та інші вироби, що застосовуються в медичних цілях та використовуються, як правило, протягом одного року і не беруться на облік як основні засоби.

Натомість гігрометр належить до кліматичного обладнання, адже покликаний вимірювати відносну вологість повітря. І придбавають його саме з цією метою — визначити вологість повітря в приміщеннях для зберігання лікарських засобів. Тому медичний заклад видатки з придбання цього кліматичного обладнання має проводити за КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар»

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно