З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Коли потрібно підписувати листок непрацездатності у головного лікаря

  • 22 листопада 2016
  • 3095

Запитання

Буває так, що працівники повертаються до медичного закладу, у якому вони за місцем проживання отримали лікарняний, з проханням, аби головний лікар закладу засвідчив цей документ. Бо, бачте, в бухгалтерії підприємства, де вони працюють, такий лікарняний не приймають. Говорять, що лікарняний, виданий в медичному закладі іншого населеного пункту має засвідчити головний лікар закладу. Утім, головні лікарі відмовляють у такому засвідченні. Хто в цій ситуації вчиняє правильно?

Відповідь

Листок непрацездатності, виданий у встановленому законодавством порядку, є підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності. Тож з огляду на важливе значення цього документа у нарахуванні матеріального забезпечення, зрозумілою є увага до його правильного оформлення.

Порядок заповнення листка непрацездатності регулюють, зокрема, норми:

  • Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ України від 13.11.2001 № 455 (далі — Інструкція № 455);
  • Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом МОЗ України, Мінпраці та соцполітики України, ФСС з тимчасової втрати працездатності, ФСС від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406 (далі — Інструкція № 532).

Як визначає пункт 1.10 Інструкції № 455, особам, у яких тимчасова непрацездатність настала поза постійним місцем проживання і роботи (під час відрядження, санаторно-курортного лікування, відпустки тощо), листок непрацездатності (довідка) видається за місцем їх тимчасового перебування з дозволу головного лікаря лікувально-профілактичного закладу на число днів непрацездатності. Вимоги до оформлення цього дозволу конкретизує пункт 3.8 Інструкції № 532. Він передбачає у листку непрацездатності, що видається особам, у яких тимчасова непрацездатність настала поза постійним місцем проживання і роботи, проставляти підпис головного лікаря і засвідчувати його круглою печаткою закладу охорони здоров’я. Такий запис виконують у графі «Видачу листка непрацездатності дозволяю», інформацію про це також обов’язково записують у медичних картах амбулаторного чи стаціонарного хворого.

Тобто і в Інструкції № 455, і в Інструкції № 532 простежуються дві одночасні умови, потрібні для того, аби листок непрацездатності засвідчувався підписом головного лікаря та круглою печаткою закладу охорони здоров’я. А саме, коли тимчасова непрацездатність настала поза:

  • постійним місцем проживання;
  • місцем роботи.

Натомість якщо тимчасова непрацездатність настає за постійним місцем проживання, попри те що це відбувається поза постійним місцем роботи, листок непрацездатності не потребує підпису головного лікаря та засвідчення круглою печаткою закладу охорони здоров’я.

Отже, підпис головного лікаря у листку  непрацездатності, виданому у місці проживання, яке не збігається з місцем роботи, проставляти не потрібно.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно