Коли потрібно підписувати листок непрацездатності у головного лікаря

1585

Запитання

Буває так, що працівники повертаються до медичного закладу, у якому вони за місцем проживання отримали лікарняний, з проханням, аби головний лікар закладу засвідчив цей документ. Бо, бачте, в бухгалтерії підприємства, де вони працюють, такий лікарняний не приймають. Говорять, що лікарняний, виданий в медичному закладі іншого населеного пункту має засвідчити головний лікар закладу. Утім, головні лікарі відмовляють у такому засвідченні. Хто в цій ситуації вчиняє правильно?

Відповідь

Листок непрацездатності, виданий у встановленому законодавством порядку, є підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності. Тож з огляду на важливе значення цього документа у нарахуванні матеріального забезпечення, зрозумілою є увага до його правильного оформлення.

Порядок заповнення листка непрацездатності регулюють, зокрема, норми:

  • Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ України від 13.11.2001 № 455 (далі — Інструкція № 455);
  • Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом МОЗ України, Мінпраці та соцполітики України, ФСС з тимчасової втрати працездатності, ФСС від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406 (далі — Інструкція № 532).

Як визначає пункт 1.10 Інструкції № 455, особам, у яких тимчасова непрацездатність настала поза постійним місцем проживання і роботи (під час відрядження, санаторно-курортного лікування, відпустки тощо), листок непрацездатності (довідка) видається за місцем їх тимчасового перебування з дозволу головного лікаря лікувально-профілактичного закладу на число днів непрацездатності. Вимоги до оформлення цього дозволу конкретизує пункт 3.8 Інструкції № 532. Він передбачає у листку непрацездатності, що видається особам, у яких тимчасова непрацездатність настала поза постійним місцем проживання і роботи, проставляти підпис головного лікаря і засвідчувати його круглою печаткою закладу охорони здоров’я. Такий запис виконують у графі «Видачу листка непрацездатності дозволяю», інформацію про це також обов’язково записують у медичних картах амбулаторного чи стаціонарного хворого.

Тобто і в Інструкції № 455, і в Інструкції № 532 простежуються дві одночасні умови, потрібні для того, аби листок непрацездатності засвідчувався підписом головного лікаря та круглою печаткою закладу охорони здоров’я. А саме, коли тимчасова непрацездатність настала поза:

  • постійним місцем проживання;
  • місцем роботи.

Натомість якщо тимчасова непрацездатність настає за постійним місцем проживання, попри те що це відбувається поза постійним місцем роботи, листок непрацездатності не потребує підпису головного лікаря та засвідчення круглою печаткою закладу охорони здоров’я.

Отже, підпис головного лікаря у листку  непрацездатності, виданому у місці проживання, яке не збігається з місцем роботи, проставляти не потрібно.



Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.




© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах

Вітаємо на порталі! І даруємо санбюлетені

Зареєструйтеся — і гайда до розділу «Санбюлетені»:

• Ризики в роботі медичної сестри — вірусний гепатит В

• Перша допомога у випадку контакту із джерелом потенційного інфікування ВІЛ

Скачуйте безплатно
розміщуйте на інфостендах медичного закладу

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Медична справа»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль