text
Медична справа

Чи можуть заражені стрептококами працівники працювати в стерилізаційному відділенні?

  • 25 жовтня 2017
  • 60

Запитання

Чи можна дозволяти медичному персоналу, колонізованому штамами S. Aureus (ніс, руки або інші біотопи) або стрептококами групи, А, працювати у брудній зоні ЦСВ?

Відповідь

Адміністрація закладу організовує роботу так, щоб своєчасно виявляти працівників із гнійно-запальними захворюваннями шкіри рук та безсимптомним бактеріоносійством Staphylococcus aureus. У разі виділення з носоглотки обстежених працівників (медичного персоналу) метициліну (оксациліну), резистентного штаму S. aureus (MRSA), таким працівникам призначають курс антимікробних препаратів. Препарати обирають залежно від того, чи чутливі до них мікроорганізми.

Чи можуть заражені стрептококами працівники працювати в стерилізаційному відділенні?Читайте: "Табель робочого часу для медпрацівників: бланк та зразок заповнювання"

Працівників ЦСВ, які мають ознаки інфекційного захворювання або відкриті ушкодження шкіри, а також у разі безсимптомного бактеріоносійства інфекційних захворювань за результатами медичного обстеження, не допускають до роботи та за потреби зобов’язують пройти курс лікування.

Отже, медичний персонал, колонізований штамами S. Aureus (ніс, руки або інші біотопи) або стрептококами групи, А, може працювати лише у брудній зоні ЦСВ.

Актуальне в журналі «Управління закладом охорони здоров'я»:

Яку інформацію про пацієнта ви маєте право розголошувати

А ЧИ ЗНАЛИ ВИ, ЩО

  • передавати оригінали медичної документації, що містить конфіденційну інформацію, можна лише уповноваженій особі судових та правоохоронних органів
  • розголошувати конфіденційну інформацію можна у разі нещасного випадку на виробництві або при професійному захворюванні
  • медпрацівники мають право передавати відомості про стан психічного здоров’я пацієнта, який страждає на тяжкий психічний розлад
Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно