Чи потрібно подавати звітність про прийнятих працівників до центру зайнятості

1594

Запитання

Після того, як була скасована форма 5-ПН заклад охорони здоров’я звіту про прийнятих працівників до центру зайнятості не подав. І одразу ж отримав від центру зайнятості претензію. Мовляв, у Законі про зайнятість скасовано тільки форму подання, а не обов’язок повідомляти про нових працівників. Чи правомірна позиція центру зайнятості?

Відповідь

Діяльність Державної служби зайнятості регулюють такі Закони України:

Дізнайтеся про:

Прийняття на роботу до закладу охорони здоров’я по-новому

Оформлення наказу про прийняття медичного працівника на роботу за сумісництвом

Підпункт 4 частини третьої статті 50 Закону № 5067 містить перелік відомостей, які роботодавці мають своєчасно та в повному обсязі подавати територіальним органам центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції (тобто до Державної служби зайнятості). До них належить інформація про:

  •  попит на робочу силу (вакансії) (за формою звітності № 3-ПН, затвердженою наказом Мінсоцполітики від 31.05.2013 № 316);
  • заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці (за формою звітності № 4-ПН, затвердженою наказом Мінсоцполітики від 31.05.2013 № 317).

    Як бачимо, з-поміж цих відомостей  інформації про прийняття на роботу працівників та обов'язку подавати її до Державної служби зайнятості Закон № 5067 не має.

Чого не можна сказати про Закон № 1533. У його підпункті 2 частини другої статті 35 ми й тепер можемо знайти норму, що зобов’язує роботодавців інформувати центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, про прийняття на роботу працівників.

Чи потрібно подавати звітність про прийнятих працівників до центру зайнятостіЧитайте: "Форма № 063/о: скачайте бланк документу"

 

Утім, це лише підтверджує неузгодженість законодавства, що іноді зустрічається.

Із 30.04.2013 наказ Мінсоцполітики «Про затвердження форми звітності № 5-ПН «Звіт про прийнятих працівників» та інструкції щодо її заповнення» від 14.07.2011 № 279 втратив чинність (за наказом Мінсоцполітики від 18.03.2013 № 123).

Тепер повідомлення про прийняття працівників (до початку роботи) роботодавці подають до ДФС згідно з постановою КМУ «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» від 17.06.2015 № 413.

Чи потрібно подавати звітність про прийнятих працівників до центру зайнятостіЧитайте: "Декларація про відходи: зразок та правила надання"

 

Тому претензія центру зайнятості до закладу охорони здоров’я є неправомірною — звіт про прийнятих працівників за формою № 5-ПН він подавати вже не повинен.

Однак  радимо наразі до приведення у відповідність законодавства надавати до центру зайнятості відомості про прийняття на роботу працівників за будь-якою формою та в будь-які терміни. Бо, як ми довели, це питання законодавством не унормоване.



Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.




© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах

Вітаємо на порталі! І даруємо санбюлетені

Зареєструйтеся — і гайда до розділу «Санбюлетені»:

• Ризики в роботі медичної сестри — вірусний гепатит В

• Перша допомога у випадку контакту із джерелом потенційного інфікування ВІЛ

Скачуйте безплатно
розміщуйте на інфостендах медичного закладу

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Медична справа»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль