З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Визначення тарифного розряду за посадою фельдшера-лаборанта

  • 29 листопада 2017
  • 431

Запитання

Працівника з посвідченням про кваліфікаційну категорію зі спеціальності «Сестринська справа» (вища категорія, 9-й тарифний розряд) переводять на посаду фельдшера-лаборанта. Що враховувати під час визначення його тарифного розряду за цією посадою?

Відповідь

Розміри посадових окладів (тарифних ставок) визначають за тарифними розрядами Єдиної тарифної сітки, які встановлюють:

  • професіоналам, фахівцям — залежно від наявної кваліфікаційної категорії;
  • робітникам — залежно від кваліфікаційного розряду у межах діапазону, визначеного для цих посад (професій) Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників (п. 1.4 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затвердженого наказом Мінсоцполітики, МОЗ від 05.10.2005 № 308/519; далі — Умови № 308/519).

Атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою проводять відповідно до вимог наказу МОЗ від 23.11.2007 № 742 (далі — Наказ № 742).

Визначення тарифного розряду за посадою фельдшера-лаборантаЧитайте: "Накривання стерильного столу в операційній: оснащення, порядок дій, правила" 

Молодші спеціалісти з медичною освітою, які працюють на посадах сестер медичних усіх найменувань (крім сестер медичних операційних та сестер медичних — анестезистів), інструкторів з трудової терапії, інструкторів з лікувальної фізкультури, оптометристів, техніків-ортезистів-гіпсовиливальників усіх типів закладів охорони здоров’я, проходять атестацію за спеціальністю «Сестринська справа» (п. 4.10 Наказу № 742). До стажу роботи за цією спеціальністю їм зараховують також період роботи на посадах фельдшерів та акушерок усіх найменувань, сестер медичних операційних та сестер медичних-анестезистів усіх типів закладів охорони здоров’я.

Основні етапи створення нового медзакладу — надавача первинної медичної допомоги

Практичні поради
Павло Брагінський,юридичний радник Проекту з підтримки реформи ПМД
Новий заклад має бути доцільним та відповідати інтересам громади, а громада повинна мати можливість фінансово забезпечити створення закладу, який буде надавати ПМД на належному рівні. Тобто для створення власного закладу ПМД, потрібно розуміти, яким він буде.

Якщо ж молодші спеціалісти з медичною освітою працюють на посадах фельдшерів усіх найменувань усіх типів закладів охорони здоров’я, вони проходять атестацію за спеціальністю «Лікувальна справа». До стажу роботи за цією спеціальністю їм також зараховують і період роботи на посадах фельдшерів станцій (відділень) швидкої та невідкладної медичної допомоги та центрів екстреної медичної допомоги. Зауважу лише, що це правило пункту 4.2 Наказу № 742 не поширюється на фельдшерів станцій (відділень) швидкої та невідкладної медичної допомоги та центрів екстреної медичної допомоги.

Визначення тарифного розряду за посадою фельдшера-лаборантаЧитайте: "Реімбурсація в Україні: основні проблеми та процес впровадження"

До стажу роботи для проходження атестації за спеціальністю «Лабораторна справа (клініка)» молодшим спеціалістам з медичною освітою зараховують період роботи на посадах фельдшерів-лаборантів, лаборантів, технологів з лабораторної діагностики лабораторій (центрів, відділів, відділень) закладів охорони здоров’я всіх найменувань (крім патологоанатомічних, судово-медичних, бактеріологічних).

Тобто молодший спеціаліст з медичною освітою з вищою категорією зі спеціальності «Сестринська справа» у разі переведення на посаду фельдшера-лаборанта право на встановлення посадового окладу з урахуванням вказаної категорії втрачає. У цьому випадку його посадовий оклад слід визначати за 7-м тарифним розрядом за ЄТС як фельдшеру-лаборанту без категорії (пп. 2.2.8.1 Умов № 308/519).

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно