Чи передбачена компенсація за невикористану відпустку молодому спеціалісту?

87

Запитання

Особа навчалася в медичному університеті за держзамовленням. По закінченні вишу одразу працевлаштувалася у комунальний заклад охорони здоров’я, не скориставшись своїм правом на відпустку тривалістю 30 календарних днів. Чи має ця особа право на виплату їй закладом охорони здоров’я допомоги у розмірі місячної стипендії, якщо вона надала довідку про те, що грошова виплата у зв’язку з випуском навчальним закладом не здійснювалася?

Відповідь

Згідно з пунктом 2 Порядку працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка в яких здійснювалась за державним замовленням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.1996 № 992 (далі — Порядок), випускники вищих навчальних закладів, яким присвоєно кваліфікацію фахівця з вищою освітою і які працевлаштовані на підставі направлення на роботу, вважаються молодими фахівцями протягом трьох років з моменту укладення ними трудового договору із замовником.

Молодим фахівцям, які одержали направлення на роботу по закінченню вищого навчального закладу, надається відпустка тривалістю 30 календарних днів з виплатою їм допомоги в розмірі місячної стипендії за рахунок замовника, тобто закладу, до якого направлено на роботу молодого фахівця. Відповідно до пункту 24 Порядку після укладання трудового договору на молодих фахівців поширюються усі види соціального захисту, передбачені колективним договором працівників установи, організації.

Отже, відпустка тривалістю 30 календарних днів надається випускникам після закінчення вищого навчального закладу, а після укладання трудового договору молодим спеціалістам надається відпустка тривалістю, передбаченою для відповідних працівників закладу, до штату якого їх зараховано, згідно з чинним законодавством. У ситуації, що розглядається, коли молодий фахівець, прибувши на робоче місце, не використав належну йому відпустку по закінченню вищого навчального закладу та одразу взявся до роботи, законодавство не передбачає компенсацію допомоги у розмірі місячної стипендії поточного року.
 



Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Новий номер УЗОЗ»

Електронна книга «Нові протоколи медичної сестри: аналізуємо проект»

для передплатників е-журналу «Довідник головної медичної сестри»

Читати книгу

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник головної медичної сестри» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити корисність публікацій.




© Медична справа, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу.

Журнал «Управління закладом охорони здоров’я», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №11426-299Р від 11.07.2006.

Журнал «Довідник головної медичної сестри», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: КВ №18737-7537Р від 14.02.2012.


 


  • Ми в соцмережах

Вітаємо на порталі! І даруємо санбюлетені

Зареєструйтеся — і гайда до розділу «Санбюлетені»:

• Ризики в роботі медичної сестри — вірусний гепатит В

• Перша допомога у випадку контакту із джерелом потенційного інфікування ВІЛ

Скачуйте безплатно
розміщуйте на інфостендах медичного закладу

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Медична справа»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль