З питань передплати телефонуйте 0 800 212 012 (усі дзвінки безплатні)

Активуйте подарунковий доступ >

Медична справа

Оформлення заяви на отримання наркотичних лікарських засобів

  • 27 грудня 2017
  • 264

Запитання

Чи потрібно піклувальнику хронічно хворої особи оформлювати заяву на отримання наркотичних лікарських засобів при отриманні цих засобів через аптеку за рецептурним бланком форми № 3?

Відповідь

Ні, не потрібно. Пояснимо, чому.

Щоб отримати препарати наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів для використання в умовах створеного стаціонару вдома хворий самостійно або особа, яка за ним доглядає (член сім’ї, опікун або піклувальник), подає заяву на ім’я керівника лікувально-профілактичного закладу лише в тому випадку, якщо отримує наркотичні (психотропні) лікарські засоби у цьому лікувально-профілактичному закладі. В інших випадках заповнювати заяву не потрібно.

Чи може медзаклад самостійно знищувати наркотичні препарати

Практичні поради
Тетяна Загородна,головний спеціаліст відділу контролю за дотриманням ліцензійних умов діяльності з обігу підконтрольних речовин Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками
Родичі померлого хворого повернули до закладу охорони здоров’я невідкриті ампули наркотичних засобів. Чи має право заклад з ліцензією знищувати їх самостійно, без залучення Нацполіції та визначення методу знищення Держлікслужбою? Адже це суперечить постанові КМУ № 589

Заява про отримання наркотичних засобів, психотропних речовин та/або прекурсорів і виконання призначень лікаря наведена в додатку 3 до Порядку придбання, перевезення, зберігання, відпуску, використання та знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у закладах охорони здоров’я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.05.2013 № 333.

Однак при отриманні наркотичних засобів як через аптеку, так і в закладі охорони здоров’я необхідно подавати інформаційний лист.

Оформлення заяви на отримання наркотичних лікарських засобівЧитайте: "Чергування медпрацівників: основні правила складання графіка"

Інформаційний лист для хворого або особи, яка за ним доглядає (члена сім’ї, опікуна або піклувальника), про правила поводження з препаратами наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, недопущення їх використання не за медичним призначенням затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України «Про деякі питання придбання, перевезення, зберігання, відпуску, використання та знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у закладах охорони здоров’я» від 07.08.2015 № 494.

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно