text
Медична справа

Конфіденційна інформація про пацієнта як навчальний приклад: чи правомірно?

  • 19 січня 2018
  • 52

Запитання

В якому вигляді можна подавати конфіденційну інформацію про пацієнта, яка потрібна для підготовки навчальних матеріалів і чи загалом це правомірно?

Відповідь

Збереження лікарської таємниці врегульовано такими нормативно-правовими актами:

Інформація про пацієнта є конфіденційною. Тому медичним працівникам заборонено розголошувати її третім особам. Надавати такі відомості можна виключно у випадках, передбачених законами України (ч. 2 ст. 26 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 № 1645-III).

Інформацію, яка становить лікарську таємницю, можна використовувати у навчальному процесі, науково-дослідній роботі, публікувати у спеціальній літературі. Однак у такому випадку необхідно забезпечити анонімність пацієнта (ст. 40 Основ законодавства про охорону здоров’я).

Освітні заходи

Школа

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!

Щоб полегшити Вашу роботу, підготувала статтю "Медичні огляди медичних працівників: законодавство, періодичність, документація". 

Скачайте зразки документів та читайте, як організувати медогляди працівників Вашого закладу охорони здоров’я. 

Скачати форми 
Головний редактор
Олена Алехно